Nákup povlečení není často tím, co bychom nějak více řešili, a to je chyba. Spánkem strávíme velkou část našich životů a povlečení by proto mělo být takové, aby spánek dělalo lepším. Zamysleli jste se už někdy nad tím, jaké povlečení máte doma a jestli by nebylo načase sáhnout po kvalitním bavlněném povlečení?

Exkluzivní Mako bavlnu si zamilujete

Lůžkoviny lze obléknout do řady materiálů, ale prim hraje bavlna. Má hned několik výhod, díky kterým se pro výrobu povlečení stává adeptem číslo jedna. Variantou bavlny je Mako bavlna. Jedná se o egyptskou, ručně sbíranou bavlnu, jejíž dlouhá vlákna jsou zušlechťována a zpracovávána do různých úprav.

Povlečení z Mako bavlny je:

  • měkké na omak,
  • nedráždí pokožku,
  • je prodyšné,
  • v létě chladí, v zimě hřeje,
  • je odolné.

O úpravách povlečení z Mako bavlny si můžete přečíst ZDE.

Nežehlivé povlečení? Proč ne!

Jak už bylo řečeno, luxusní bavlněné povlečení seženete v mnoha úpravách. Velmi oblíbená je například úprava Mako Jersey. Jde o jerseyovou pleteninu, která je elastická a nemačká se. Proto po vyprání stačí povlečení pověsit a nechat uschnout – není nutné ho žehlit.

Více o Mako Jersey si můžete přečíst v tomto článku.

Vzory a barvy přesně podle vašeho vkusu

Když už víte, že bavlněné povlečení je opravdu správnou cestou k dobrému spánku, je namístě vybrat si vzor, který bude ladit s vaší ložnicí.

Dnes už je nabídka tak bohatá, že si vybere opravdu každý. Chcete romantické květované povlečení, decentní proužkované povlečení, povlečení s abstraktními vzory nebo obyčejné jednobarevné povlečení? Není problém. Vaši postel můžete převlékat podle vaší momentální nálady. Skvělou volbou je i jednobarevné povlečení. Jednobarevné povlečení je luxusní, jednoduché a má kouzlo. Více v článku ZDE.

Stejně jako jsou rozmanité vzory, i nabídka barev je velmi široká. Nemusíte se omezovat na bílou, žlutou, červenou, modrou nebo zelenou, ale sáhnout můžete i po zajímavějších odstínech povlečení jako je tyrkysová, slonová kost, měděná, kávově hnědá, zlatá, vínová nebo nebeská modř.

 

Přečtěte se také:

Vybíráte povlečení z Mako bavlny? Známe 3 kritéria, která musíte před jeho nákupem zvážit

4 + 2 tipy, na luxusní ložní povlečení a značky, které stojí za jejich výrobou

Spěte jako v bavlnce díky luxusnímu povlečení