Jaro sebou přináší novou inspiraci a nové vůně, které po zimě většinou vyměníme za ty květinové, citrusové, ovocné, čistější.

V jarním období toužíme relaxovat, chceme očistit své tělo, méně jíme, více pijeme tekutiny a snažíme se po zimě dát dohromady. Při teplejším počasí nemáme náladu na těžké vůně, více toužíme po těch, které jsou svěží a plné života, jelikož jemné esence probouzí naše smysly, touhu, vybízejí k odpočinku, ovlivňují naše emoce, působí proti stresu, zlepšuji náladu. Od pradávna byly vůně využívané také k léčení duše, záleží jen na esencích, které parfém obsahuje, velký význam pro klid, pohodu mají bylinné a ovocné tóny.

Citrusové vůně umí člověka nabít pozitivní energii.

Například takový citron, grapefruit, citrus, pomeranč, mandarinka, vše patří mezi svěží esence, které se podílejí na zlepšení nálady, dobíjí tělo pozitivní energii, máme díky ním pocit vitality a mládí.

K jaru patří jasmínové květy

Na jaře začíná vše růst a kvést, vnáší to do našich srdcí klid a radost ze života. Určitě znáte bílé jasmínové květy, najdeme je v mnoha parfémech, kombinuji se často s citrónem. Ve vůni jasmínu je určitá magická přitažlivost, patří mezi afrodiziakum, květy se sbírají každé ráno ručně, před východem slunce, tři kilogramy okvětních lístků slouží pro výrobu půl gramu voňavého oleje.

Prozářit náladu dokáže bergamot

Pokud si chcete navodit sluneční náladu a prozářit svůj svět paprsky slunce, volte vůni s příměsí bergamotu, který se pěstuje v italské Kalábrii. Bergamot obsahuje asi polovina parfémů pro ženy i muže, jeho vůně je jemně kořeněná, ovocná, až hořce-nasládlá. Olej z bergamotu se používá při výrobě parfémů, které se řadí hlavně do skupiny fougerových a cypřišových vůní.

Užijte si jaro s parfémy, které voní životem, přírodou a slunečními paprsky!