Musíme skoncovat se strachem a zoufalstvím při výběru nových plavek. Pokud si vyberete správné plavky, můžete tak zamaskovat nedostatky vaší postavy. Odborníci tvrdí, že pro každou postavu jsou plavky, které podtrhnou přednosti a schovají nedostatky. Pojďme se podívat na to, jaké plavky sluší které postavě.

Postava tvaru hrušky

Takováto postava má širší boky a stehna než hrudník, jako například Jennifer Lopez, Beyoncé či Jennifer Love Hewitt. Klíčem výběru těch správných plavek je vyvážit tento nepoměr. Kupte si plavky spolu se šátkem, který bude končit pod nejširší částí stehen. Vyhněte se chlapeckým šortkám a vodorovným pruhům. Hluboký a zajímavý výstřih odvede pozornost od širších boků.

Velká prsa

Velká prsa mají například krásky jako je Katy Perry či Sofia Vergara. Potřebujete takové plavky, které vám poskytnou dostatečnou podporu – nejlépe tedy plavky s kosticemi a nastavitelnými ramínky, a to spíše s tvarovanými košíčky (jako je klasická podprsenka) než trojúhelníčky. Vyhněte se volánkům a zdobením na prsou.

Malá prsa

Malá prsa jsou označená velikostí košíčků A až B. Vlastní je například Kate Hudson. Malá prsa nepotřebují podporu, takže můžete volit modely, které více odhalí. Vhodné jsou například trojúhelníčkové plavky, podprsenka ve tvaru pásu. Vzory, volánky a ozdoby vyvolají iluzi většího poprsí. Zvolit také můžete plavky, které jsou vypolstrované a zvětší tak poprsí.

Atletická postava

Vaše postava je rovná, bez ženských křivek boků a ňader. Majitelkou také postavy je Cameron Diaz, Jessica Biel a Jennifer Aniston. Vaším cílem při výběru plavek je opticky vytvořit ženské křivky. K tomu vám pomohou potištěné plavky s volánky, které opticky rozšíří vaše partie v oblasti prsou a boků. Skvěle vám budou sedět monokiny nebo jednodílné plavky se strategicky umístěnými výkroji.

Postava s bříškem

Někdy tento typ postavy nazýváme také jablko, s rozšířením uprostřed. V takovém případě byste měli volit plavky z jednoho kusu, nebo tzv. tankini, které mají zvýšený pas a pomohou vyhladit nedostatky. Vhodným řešením je řasení, které skryje nedostatky postavy.

Smyslná ženská postava

Jedná se o postavu s ženskými křivkami boků, zadečku a prsou. Příkladem je Scarlett Johansson a Kim Kardashian. V tomto případě se snažíte podtrhnout své křivky. Plavky s asymetrickými tvary směřujícími od ramene směrem k výstřihu zvýrazní krásnou ženskou linii krku a klíční kosti.