Vrásky
Vrásky

Věk s sebou přináší moudrost, ale také vrásky. Moudrost přijmeme s nadšením, avšak z vrásek už tak šťastní nebudeme. Čas vrátit neumíme, můžeme však odvrátit projevy věku – tedy to, jak brzy se na našem obličeji vrásky objeví. Podívejte se na následující každodenní návyky, které zvyšují vznik vrásek.

Vrásky
Vrásky

Žvýkáte žvýkačky

Při žvýkání lidská ústa neustále mění tvar a tím žvýkačka přispívá ke vzniku vrásek. Jakmile si však na několik žvýkaček denně zvyknete, je těžké se tohoto zvyku vzdát. Pokud žvýkáte z důvodu, že chcete mít svěží dech, používejte ústní vodu či pijte mentolové nápoje.

Spíte na břiše

Polštář v tomto případě neustále tlačí na váš obličej, způsobí záhyby, které končí vznikem trvalých vrásek. Řešením je spánek na zádech (pokud si umístíte polštář pod kolena, odradí vás to od přetáčení se na strany i na břicho). Dalším řešením jsou pak krémy proti vráskám.

Kouření

Existuje několik důvodů, proč skončit s kouřením – a vznik vrásek je jeden z nich. Kouření způsobuje rychlejší stárnutí kůže, omezuje průtok krve na kůži, takže ta se neokysličuje tak, jak má. Nedostane ani živiny, které kůži dodává krevní tok. Chemické látky obsažené v cigaretovém kouři rozkládají vlákninu a elastin pokožky. Dále pak špulením rtů vytváří vrásky kolem úst.

Máte rádi sladké

Není žádné tajemství, že sladkosti nejsou nic na hubnutí, ale častým mlsáním také dochází k poškozování kůže. Molekuly cukru se totiž vážou ke tkáním a vytváří tak nové molekuly, které poškozují kolagen a elastin (tyto dvě látky jsou zodpovědné za pevnost a pružnost pokožky).

Neobejdete se bez smartphonu

Když zíráme do tabletu nebo smartphonu, natahujeme krk nepřirozeným směrem. Výsledkem je bolavý krk a napjaté oči, ale také vznik vrásek – zejména vrásek na krku. Navrhuje se dívat se na obrazovky pokaždé v jiném úhlu (když už se těchto vymožeností nemůžeme vzdát úplně).