Léčba akné
Léčba akné

Na internetu je spousta rad a návodů, jak se zbavit akné. Avšak ne všechny rady jsou ověřené či zdravotně nezávadné. Rady, které uvádím v tomto článku, jsou zcela bezpečné a fungují! A všechny lze provést doma!

Léčba akné
Léčba akné

Nepodléhejte každému triku!

To je právě účinek internetu – najdete tam spoustu „spolehlivých“ rad, jak se zbavit akné. Ano, ve spoustě případů se vám to i povede, ale místo akné získáte podrážděnou pokožku. Na internetu lze nalézt takové typy proti akné jako je zubní pasta, jedlá soda, lak na nehty – to vše ale vede k podráždění pokožky. Takže každý trik nezkoušejte, zkuste se nad ním zamyslet a použít selský rozum. Obecně platí, že kyselé suroviny dráždí vaši pokožku, zásadité suroviny jsou vhodnější. Příklad je například med a citron:

  • Citrony – S citrony buďte velmi opatrní. Je sice pravda, že mají antibakteriální účinky, ale zejména na slunci mohou podráždit pokožku a vznikne nepěkná vyrážka.
  • Med – Medy obecně mají antibakteriální, protizánětlivé a uklidňující účinky a jsou proto hojně využívány v kosmetickém průmyslu. Hodí se skvěle také na akné – zejména manuka med, u kterého je koncentrace prospěšných látek vyšší než u jiných druhů medu. Na obličej si můžete nanést med jako takový, nebo ho přidat do pleťové masky spolu s dalšími ingrediencemi proti akné (například s tea tree oil).

Krása vychází zevnitř

Vzniku akné a černých teček můžete předcházet zdravou stravou. Začít můžete například pitím citronové vody. Právě citrony mají skvělou vlastnost – dokážou regulovat sílu sladkých potravin, které vyvolávají akné.

Zkuste pleťové masky

Pleťovou masku můžete koupit už hotovou v obchodě, nebo si ji můžete připravit doma. Hledejte ale ověřené recepty nebo si recepty skládejte sami. Zjistěte jaký problém má vaše pokožka – akné, podráždění, příliš suchá, mastná… a poté už čtěte, co která potravina dokáže. Například banán je na suchou pleť, tea tree oil má zklidňující účinky, brambory a rajčata jsou na mastnou pleť atd. Snažte se vyhnout chemickým složkám do domácích pleťových masek.