Zastánci melounové diety tvrdí: „Budete hubnout, spalovat tuky, očistíte své orgány a budete mít menší chuť na nezdravé potraviny.“ Jedinou pevnou stravou na jídelníčku je právě meloun. Na začátek je potřeba říct, že tato dieta nesplňuje požadavky na zdravou a vyváženou stravu a může být pro některé lidi nebezpečná. Před nástupem na melounovou dietu se poraďte se svým lékařem.

Jak to probíhá?

Po dobu 21 dní budete jíst určitý typ melounu, pít vodu (kterou můžete ochutit citronovou šťávou a sladidlem). Žádné další jídlo ani potraviny nejsou přípustné. Zapomeňte na ranní čaj či kávu a jiné nápoje. Jakékoli náhrady za meloun či jiné jídlo, které v průběhu diety sníte, narušuje schopnost detoxikace. V průběhu této diety byste se měli vzdát zvýšené fyzické aktivity.

Ukázková denní jídla

Během prvních devíti dnů se váš jídelníček skládá pouze z melounu a velkého množství vody. Každé tři dny si vyberte jiný meloun – například vodní meloun, cantaloupe, žlutý meloun apod. Můžete jíst ovoce jako takové, nebo si z něj připravit pyré a podávat ho ochucený limetkovou šťávou nebo stévií. Dny 10 až 12 jsou dny, v rámci kterých je dovoleno pouze pít vodu ochucenou citronovou šťávou a přidaným sladidlem. Poté zase následuje devítidenní cyklus, jako na začátku diety – různé druhy melounů.

Výhody melounové diety

Pokud budete striktně dodržovat pokyny melounové diety, zhubnete, a to více než jsou doporučené 2 kilogramy týdně. Důvodem je to, že spotřebujete více kalorií než přijmete a nedostatek této energie si vaše tělo bude brát z uložených tuků.

Nevýhody melounové diety

Melounová dieta neposkytuje dostatečné množství bílkovin, tuků, komplexních sacharidů, vitamínů a minerálních látek. To může vést ke vzniku nemocí spojených s nedostatkem živin.  Budete jíst méně kalorií, než vaše tělo potřebuje, což se může projevit únavou, závratěmi. Dále pak může docházet ke svalovým křečím a nebezpečného poklesu krevního tlaku. Navíc, když se po této dietě začnete stravovat jako před dietou, je velká pravděpodobnost, že co jste shodili, naberete zpět.