Bydlení Feng Shui
Bydlení Feng Shui

Článek se týká zejména malých bytů, které tvoří v podstatě jen jedna místnost. Tipy lze ale využít i pro vícepokojové byty či domy. Malé byty totiž mohou mít výhody dobré polohy a celkem slušné ceny nájmu. Kdybyste v té samé lokalitě chtěli větší byt, zaplatíte mnohem více. Nebo je další varianta – přestěhovat se z dobré lokality do levnější, do většího bytu.

Bydlení podle Feng Shui
Bydlení podle Feng Shui

Pokud se ale nechcete stěhovat, zde je několik typů, jak ze svého malého bytu udělat místo, kde budete chtít trávit čas. Všechny následující typy jsou podle Feng Shui.

Využijte kovové prvky k dekoraci

Není potřeba kupovat kovové prvky, stačí jen nějaké pozlacené, postříbřené nebo jiné blýskavé bytové doplňky do místnosti, kde trávíte nejvíce času. Podle Feng Shui totiž tyto blýskavé prvky v interiéru zajistí dobré vibrace a přivedou věci k životu. Jedná se například o rámy na stěnách nebo třeba zrcadla (která navíc zvětšují prostor).

Rozvěste rostliny

Živé rostliny jsou ve Feng Shui velmi důležité, takže pokud nemáte zahradu ani místo, kam byste je položili, vhodnou možností je rozvěsit je po stěnách. Důležitost květin ve Feng Shui spočívá v tom, že člověk má možnost pozorovat jejich růst a pečovat o ně, čímž proniknete do svého vlastního života.

Namalujte strop bílou barvou vysokého lesku

To pomůže při zvětšení prostoru.

Žádná technologie v ložnici

Tak tohle je opravdu těžké splnit. Představme si už jen naši závislost na mobilním telefonu, televizi či budíku. Statická elektrika ve vzduchu totiž podle Feng Shui zásadně zasahuje do vašeho spánku, milostného života a celkového pocitu pohody.

Kupte si sukulent

Sukulent podle Feng Shui totiž pomáhá finanční oblasti života. Což je samozřejmě vždy vítáno. Nejlepší je levý roh od vstupu do místnosti.

Využijte svíčky

Jedním ze způsobů, jak udržet energii v malých prostorech, je čistý vzduch. Ve Feng Shui je důležité čistit vzduch otevřením oken, minimálně jednou za týden. Dále je důležitá pozitivní hudba, oprašování a čištění zřejmého nepořádku. Dalším skvělým způsobem je zapalování svíček, která provoní prostor.

Vyzdobte si stěny

Uspořádejte umění a fotografie ve svém pokoji tak, aby z nich byli cítit emoce.