nebezpečné diety
Nebezpečné diety

Umírněnost a vyvážený životní styl jsou cestou, po které bychom se měli dát na cestě za štíhlou postavou. Spousta lidí ale má vidinu rychlého hubnutí bez práce, a to vede k nesčetnému množství nebezpečných diet.

nebezpečné diety
Nebezpečné diety

Fletcherova dieta

Žvýkáte tak dlouho, dokud se jídlo ve vašich ústech nestane tekutinou – teprve potom ji spolknete. Tak za stejnou dobu sníte méně. Nevýhodou je, že jedno sousto musíte přežvýkat tak 100x a na jídle tak strávíte hodně času.

Paleo dieta

Tato dieta je inspirována pračlověkými lidmi – jíte to, co oni (maso, ryby, oříšky, ovoce a zeleninu). V této dietě ale chybí důležité složky potravy – celozrnné produkty, luštěniny a mléčné produkty.

Baby dieta

Jíte to, co dítě – malé porce jídla rozmixované na pyré, a to 14x denně. Dětská strava je však vhodná pouze pro děti. Dospělý člověk nemá v této stravě dostatek bílkovin a má zpomalený metabolismus.

Dieta s jablečným octem

Jablečný ocet zvyšuje metabolismus a redukuje chuť k jídlu. Doporučuje se jíst 1-3 lžíce před jídlem. Ale – jablečný ocet je příliš kyselý a může způsobit podráždění hrdla, pokud se užívá ve větším množství.

Master Cleanse

Taktéž známá jako limonádová dieta, kdy nejíte nic jiného než směs z vody, javorového sirupu, citronové šťávy a kajenského pepře po dobu 10 až 40 dní. Tato dieta způsobuje nebezpečnou hladinu cukru v krvi, nedostatek vitaminů a úbytek svalstva.

Dieta ze zelné polévky

Jedná se o dietu, která slibuje extrémní úbytek váhy v průběhu sedmi dnů. Můžete sníst kolik chcete porcí zelné polévky. Tato strava ale neposkytuje dostatečné množství vitamínů a minerálů, což vede k horšímu zdraví vlasů, nehtů a kůže.

Grapefruitová dieta

Založená na malém počtu přijatých kalorií – jíte půl grepu před každým jídlem. Grep obsahuje enzymy, které napomáhají spalování tuků. Musíte však sníst méně než 800 kalorií denně.

Cigaretová dieta

Místo sladkého si dáte cigaretu. Nebezpečím je samozřejmě zvýšení rizika rakoviny plic. Podobně funguje alkoholová dieta.