S příchodem zimního období se začínají rodiče strachovat o zdraví svých ratolestí, protože ze všech stran na ně útočí viry a bakterie. V mateřské školce to začne nepříjemnou rýmou, ke které se o dva dny později přidá dráždivý kašel, až nakonec dítě skončí s vysokými horečkami. Bohužel, mnohdy se situace opakuje i několikrát za zimu, a proto byste se měla zajímat o vitamíny pro děti.

Současný farmaceutický trh nabízí nepřeberné množství vitamínů, avšak ne všechny jsou tak účinné, jak výrobce prezentuje v reklamách. Většina maminek se ale nechává ovlivnit poutavou reklamou, a potom se diví, že platí za vitamíny takové peníze, nýbrž výsledky nejsou viditelné.

Jaké vitamíny doporučuje odborná veřejnost?

Odborníci se jednoznačně shodují s tvrzením Evropského úřadu pro bezpečnost potravin, podle něhož by mělo dítě ve věku od čtyř do deseti let denně přijmout až 10 µg vitamínu D. Setkat se můžete i s doporučením 20 µg. Informací se držela jedna farmaceutická společnost, která na trh uvedla vitamíny Vibovit Junior.

Doplněk stravy určený dětem od čtyř let obsahuje veškeré vitamíny a minerální látky důležité pro dětský organismus. Pravděpodobně se vám dělají na čele další vrásky, když se rozčilujete při podávání tablet malému dítěti. Z tohoto důvodu jsou vitamíny Vibovit Junior ve formě cucavých tablet. Pomyslnou třešničkou na dortu je, že chutnají po lesních plodech.

Co všechno Vibovit Junior obsahuje?

V první řadě ve složení najdete vitamín D podporující optimální růst kostí a zubů. Dále je v malé pilulce železo napomáhající ke správnému vývoji kognitivních funkcí, jako jsou například paměť a koncentrace. A v neposlední řadě Vibovit Junior obsahuje jód pro normální činnost nervového systému a vitamín C pro zlepšení imunity.

Společnost stojící za Vibovit Junior připravila i doplňky stravy pro děti od tří a osmi let.