Nejlepší květiny na balkon jsou ty, které jsou snadné na údržbu a vypadají krásně. Můžete je bez obtíží pěstovat kdekoli – v květináči, v košících či truhlících.

Následující květiny jsou nejjednodušší na pěstování i v malých prostorech. Vyberte si, která z nich je pro vás nejlepší!

Petúnie

Petúnie jsou jednou z nejoblíbenějších květin zahradníků. Kvetou nejrůznějšími barvami (fialová, růžová, purpurová, červená nebo bílá) a během noci šíří příjemnou vůní. Kromě toho rostou velmi rychle. Dobře se jí daří v závěsných koších a v kontejnerech. Pro její růst je důležité slunce a hnojivo, nadměrné zalévání jí škodí.

Pelargonie

Pelargonie má příjemnou vůni a je velmi snadná na pěstování. Potřebuje jen hodně slunečního záření a vody. Odmění se vám jasnými, barevnými (růžové, červené, fialové nebo bílé) květy. Existuje nepřeberné množství pelargonií, a to jednoletých i víceletých.

Begonie

Begonie nemá jen krásné květy v červené, růžové, oranžové, bílé a žluté barvě, ale také mají listy ve tvaru srdce, které vypadají dobře i bez květů. Ideální pro stinné balkony. Jejich hlavním požadavkem je vlhká a úrodná půda.

Lobelia (lobelka)

Krásná květina s tlustými modrými květy, ale také v bílé a růžové barvě. Je nenáročná na údržbu. Má ráda plné slunce, ale toleruje i polostín. Po odkvětu je třeba ji seříznout na délku 6-8 cm, aby napříště zase vykvetla.

Impatiens (netýkavka)

Impatiens má rád stinné balkony či terasy. Časně odpolední slunce mu bohatě stačí na kvetení. Pro impatiens je vhodná vlhká a dobře odvodněná půda a hnojivo.

Dianthus (hvozdík)

Hvozdík známe v růžové, lososové, červené a bílé barvě. Její květy mají kořeněnou vůni, snadno se pěstuje a můžeme ho míchat s jinými květinami.

Fuchsie

Fuchsie má stovky odrůd lišící se tvarem, velikostí i barvou květů (růžové, fialové, bílé, oranžové a červené). Potřebují vlhkou a úrodnou půdu.