Přiznejte se, co máte zajímavého na vaší zahradě? Co zaujme děti a dopřeje jim rozvoj pohybu, fantazie, kreativity a logického myšlení? Pojďme si projít tipy na ta nejlepší dětská hřiště! Co už doma máte? A co si můžete vytvořit nebo zakoupit? Vzhůru do dobrodružného světa dětských her!

Tajuplná zahrada

Podívejte se na svou zahradu dětskýma očima – najednou se vše promění a to, co se nám zdá zbytečné a nedokonalé, získává vůni dobrodružství. Máte na zahradě křoviny, tajemná zákoutí vedle kompostu nebo drobný potůček? Skvělé! Proměňte tato místa na domov skřítků nebo „obřích mořských ryb“. Pro ty, jejichž zahrada je maličká, máme také spoustu tipů, nebojte!

Skvělý prostor pro dětskou fantazii

Na tu nejmenší zahradu na světě se hodí něco dočista drobounkého. Co to asi bude, ptáte se? No přeci domeček pro víly a trpaslíčky! Na malé zahrádce, nebo dokonce i doma, si z přírodnin postavte krásný domeček, do kterého umístíte malé figurky víl nebo trpaslíčků. A úžasný prostor pro dětskou fantazii je na světě!

Pohybu není nikdy dost!

Přejete si, aby se vaše děti naučily všechny pohyby, které byly pro dřívější generace naprosto přirozené? Dopřejte jim možnost, aby objevovaly svět v souladu se svým psychomotorickým vývojem. Dětské hřiště se skluzavkou je splněným snem každého dítěte! Prožívat stále nová dobrodružství na bezpečném hřišti plném hracích prvků rozvíjejících motorické schopnosti a logiku, to je to pravé dobrodružství! Promění se vaše dítě dnes v piráta, lovce mamutů nebo princeznu? Hurá do toho!

Farma plná her a radosti

Tip pro zahradu každé velikosti – opět budou hrát prim šikovné ruce a dobré společné nápady. Co takhle vytvořit si vlastní farmu? Vydejte se do přírody vybaveni batůžky nebo košíky a nasbírejte zajímavé přírodniny. Sestavte jednoduchý mini plot, ve kterém se budou pást vaše zvířátka, a máte to! Dokážete společně vytvořit i domeček pro prasátka, nebo dokonce kravín? Na trošce písku se mohou lonžovat vaši poníci. Svět dětí je tak úžasný, podpořte jejich hravé chvilky!

Opět jdeme řádit!

Víte o tom, že u dětí je potřeba střídat klidné hry s aktivními? Až si dohrajete na dětském hřišti, které je na vaší zahradě zdrojem nekonečné radosti, a poté si pohrajete se zvířátky na farmě, pojďte opět objevovat pohybová zákoutí vaší zahrady! Tentokrát nebudete potřebovat nic víc než vás a děti. Jdeme na to! Proměňte se ve vlka, který by rád ulovil malé kůzlátko, a z rukou udělejte klapavé zuby. Určete, která dvě místa na zahradě znamenají „domeček“, a užijte si zábavnou hru. Boží!

Dobrou chuť vám přeje ten nejlepší kuchař na světě

Po pořádné honičce by to opět chtělo zklidnit. Podpořte děti v samostatnosti a vyzvěte je, aby vám uvařily lahodný pokrm. Co že se to dnes bude podávat za laskominy? No přeci kynutá bábovka sypaná moučkovým cukrem v podání třech malých klacíků s trochou hlíny, nadívaný krocan alias dva suché listy plněné trávou a podobně. Podpořte své malé kuchaře v rozvoji svého jedinečného umění a „vychutnejte si“ to nejlepší ze světové kuchyně uprostřed vaší krásné zahrady plné dětského smíchu.

Balónu se nebojíme!

Víte o tom, že dnešní děti mají problém chytnout balón, z čehož pramení jejich častá nechuť a stud při tělocviku ve škole? S tímto problémem snadno zatočíte! Stačí obyčejný nafukovací balón za pár kaček a hromada dalších her je tu! S nejmenšími si jej kutálejte naproti sobě. Větší zvládnou kopanou. A ti odrostlejší mohou předvést „školku s míčem“. Počítejte, kolikrát se vám podaří si nahrát, aniž by balón spadl, nebo trénujte volejbal. Míč je zdroj variabilního pohybu a her. Vysoce kvalitní a levné dětské hřiště se skluzavkou vyrábí firma Fatmoose.

Už se těšíte, až se vaše děti na zahradě vyřádí? Vedle nádherného a bezpečného dětského hřiště si vytvořte i další místa pro rozvoj dětské fantazie, pohybu a kreativity.