Každý (žena, muž i děti) potřebují místo, kde budou bydlet. Někteří lidé žijí ve městech, jiní preferují venkov. S životem ve městě je spojeno spousta výhod, ale i nevýhod.

Ve městě například existuje více možností, jak získat práci a bydlení a dostupnost do nich bude trvat kratší dobu, pokud budete bydlet přímo ve městě. Pokud byste bydleli na venkově, musíte se připravit na dlouhé cestování. Ve městě se také dostanete z jednoho místa na druhé prostřednictvím městské hromadné dopravy, která do nejrůznějších částí města jezdí velmi často. Lidé, kteří mají zájem o společenský život, dávají přednost bydlení ve městě, kde je nespočet kin, divadel, klubů, hospod, restaurací a dalších míst k návštěvě. Dalším důvodem, proč žít ve městě je vzdělání. Na venkově prostě nenajdete vysokou ani střední školu, a tak chtě nechtě, musíte navštěvovat město i z tohoto důvodu. Dále pak ve městech najdete spousty kurzů, které můžete navštěvovat.

Další výhodou města – a to zejména pro nás ženy – jsou velká nákupní centra a spousta obchodů. Můžeme zde nakoupit, co potřebujeme, a to všechno na jednom místě! Také nabídka v obchodech s potravinami zde bude širší (a také levnější) než na vesnici.

Na druhé straně, žít ve městě nemusí být vždy příjemné. Někdy je to dost nebezpečné. Ve městě je vyšší kriminalita a znečištěné prostředí. Toto znečištění vzduchu pochází z aut, kterých je zde plno, a které kromě znečištění produkují i hluk a zvyšují nebezpečí pro chodce. Taktéž továrny jsou původci znečištění a chemického odpadu. Problém také vyvstává, pokud máte děti nebo psa, a chcete jít na procházku někam, kde je příroda. Můžete sice využít parky, ale i ty mohou být přeplněné a vy zde nebudete mít soukromí. Za přírodou tedy budete muset cestovat.

Nevýhodou jsou také dopravní těžkosti, kdy zejména v období, kdy lidé cestují do práce jsou dopravní zácpy. V létě, kdy se opravují silnice, je to občas k zešílení.