Youtubeři jsou fenoménem posledních několika let, jsou všude. Na internetu, vtelevizi, na společenských akcích i Instagramu poloviny Tvých kamarádů. Během letošních Vánoc se ale rozhodli využít svojí popularity nejen pro sebe, ale i pro dobrou věc. Jedenáct předních českých youtuberů se totiž spojilo pod vedením Terezy a Honzy Bartekových z RealGeek.cz a společně vytvořili charitativní kalendář na rok 2017.

Záleží jim na ostatních

Nápad vytvořit charitativní kalendář vzniknul už minulý rok na táboře pro moderní děti, na Geek Campu, kam youtubeři jezdí jako hosté. Potkali tam totiž Matěje, který je po dětské mozkové obrně většinu života na vozíčku, ale i přesto chce mít tak moc „normální život“, jak jen to je možné. Proto se youtubeři spojili a nafotili kalendář, díky kterému vydělali 50 000 Kč na pojišťovnou nehrazené operace a rehabilitace pro Matěje.

Letos ale míří ještě výš. Výtěžek ze současného Kalendáře pro dobrou věc 2017 totiž poputuje na pomoc opuštěným a týraným dětem, o které se stará Dětské centrum při Thomayerově nemocnici v Praze.

A kdo za tím vlastně stojí?

Výrobu a prodej kalendáře opět zastřešuje youtuberský e-shop RealGeek.cz, kde se kalendá, stejně jako merch většiny zapojených youtuberů prodává. A na fotkách najdete tyto videotvůrce: streamer a herní komentátor DeeThane, fešák Kea, mladý a nadějný Ludio, zrzka Natyla, věděcky zaměřený Martin Rota, tajemný Nejfake, Stejk známý nejen z YouTube, ale i z Tv Óčko, budoucí světově proslavený filmař Vaďák, prankster Vláďa, nejpřátelštější youtuber Ondaje a Peeetaaa, který točí reakční videa.

Na vzniku kalendáře se tedy podílí velmi zvučná jména z české YouTube scény. Pokud chceš podpořit jejich snažení a udělat o Vánocích radost hned dvakrát, máš šanci. Youtuberský kalendář nejen krásně vyzdobí Tvůj (nebo kamarádův, či kamarádčin) pokoj, ale ještě pomůže malým dětem v nepříznivé životní situaci. Udělej dobro a kup si kalendář.