Srdcem bytu je prý kuchyně, ale nezapomínáte na ložnici? V té trávíte nejvíce času a proto by právě ona měla být útulná, pohodlná a měla byste se v ní cítit dobře. Podívejte se na několik  tipů, jak na to.

Samotná ložnice je významná už z toho důvodu, že v ní trávíte pravděpodobně nejdelší souvislý časový úsek dne a obnovujete zde svou energii. Navíc právě při spánku byste se měla cítit bezpečně a pohodlně, proto by měla sama o sobě působit klidným dojmem. Samozřejmě, ne vždy je možné měnit její dispozice jako takové, ovšem pohodu můžete navodit i drobnostmi.

Přehoz přes postel

Pěkný přehoz přes postel nejen že schová nedokonalosti při zastýlání, ale také celou ložnici zkrášlí. Vytvoří dojem uklizené a luxusní ložnice a to jen pouhým přehozením přes postel.

Dekorační polštáře

Ke spaní sice stačí jen jeden pro každého, ale uvidíte, že když přidáte i nějaké dekorační polštáře pro okrasu, dojem z útulnosti se umocní. Můžete polštářků přidat i víc a nemusí být vždy povlečeny stejně jako polštář, na kterém spíte.

Světla a lampičky

Místo, kde spíte, také zkrášlíte lampičkami. Na nočním stolku asi nějakou máte. Když ale bude mít hezké a robustnější stínítko, hned se umocní dojem určitého přepychu. Vynikající je také vyšší lampička s kloubem.

Noční stolek

Jestli uvažujete o jeho koupi, nezapomeňte na zásuvky nebo dvířka, kam můžete skrýt většinu méně používaných předmětů. Do zásuvek se hodí menší, například textilní, krabičky bez víka, které vám i v zásuvce udrží pořádek.

Ideální barva ložnice

Červená barva do ložnice rozhodně ideální není. Pro uklidnění nechejte čisté bílé zdi, nebo zelenou, či modrou barvu na stěny. To jsou barvy vhodné pro relax a odpočinek.

Několik drobností navíc

Útulné ložnici můžete pomoci i drobnými dekoracemi. Pěkné květiny, fotky obrazy, nebo třeba plecháčky s vtipným potiskem. To vše vytvoří útulný celek, v kterém se vám bude perfektně usínat.