Zkrátka a dobře, už vám pandemie a mimořádná opatření lezou doslova na mozek? Špatné náladě, úzkostem a depresím nepřidá ani inverzní počasí, je proto na čase změnit destinaci a vycestovat za dodržení veškerých bezpečnostních opatření v souvislosti s COVID-19 ven. Cestování totiž možné je, stačí zabalit kufry a vyrazit. Nabízí se totiž objevit Kapverdy, exotickou Dominikánu, ostrovy Zanzibar nebo Kubu, případně sjíždět kopce v Bulharsku. Kam frnknete vy?

Kapverdy jen s antigenním testem

Cestování sice složitější je, ale stačí si vše dobře zorganizovat a vybrat správný cíl. V letošní zimní sezóně jsou takovou destinací Kapverdy, kam lze cestovat pouze s antigenním testem. Ten si lze nechat provést na letišti Václava Havla zdarma jen na objednání. Zbývá tedy jen vybrat ten nejlepší hotel, sjednat cestovní pojištění online a za 6 hodin můžete ležet na pláži a dobíjet baterky i tolik potřebný vitamín D.

Exotické kraje lákají na zajímavé ceny

Také exotické ráje lákají turisty na prázdné pláže a velmi zajímavé ceny, které nemají v historii obdoby. Cestovat tak lze za zlomek ceny, navíc jsou v nabídce 4 nebo 5hvězdičkové hotely s veškerým servisem v ceně. Zcela bez testu při cestě tam i zpět můžete letět na Zanzibar, do Dominikánské republiky a na Kubu test předem nepotřebujete a otestují vás zdarma po příletu do destinace. Stačí si tedy jen zajistit pojištění do zahraničí a koronavirus už více řešit nemusíte.

Lyžování nebo snowboarding v Bulharsku

Zimní opalování není váš šálek kávy? Nabízí se možnost aktivní dovolené v Bulharsku, kde jsou otevřená špičková lyžařská střediska vhodná pro klasické lyžování, freeride i snowboarding. Sněhové podmínky jsou optimální, v nejznámějších centrech zimních sportů je od ledna do března více než 100 cm přírodního sněhu. Na sjezdovce navíc můžete být autem za 12 hodin. A kam zamířit? Jednoznačnou volbou jsou zimní letoviska Bansko, Pamporovo nebo Borovets, kde se nacházejí kromě sjezdovek i luxusní hotely s bazény a wellness službami.