Každý interiér si zaslouží propracovaný design, se kterým budete naprosto spokojeni. Aby se vám to povedlo, zamyslete se také nad provedením stěn. Skvělým pomocníkem jsou tapety, jejichž varianty vzhledu a motivů jsou nekonečné. Podívejte se, jaké druhy existují a co by se mohlo hodit zrovna do vašeho interiéru.

Jaké druhy tapet existují?

Moderní dekorativní tapety na zeď se vyrábí z různých materiálů. Dříve se hodně vyskytovaly papírové tapety, jejichž výhodou je nízká cena. I dnes se pro ně můžete rozhodnout, ovšem musíte počítat s náchylností k otěru a se složitějším nanášením pro získání profesionálního výsledku.

Další možností jsou vinylové tapety, které se těší stále větší oblíbenosti. Jejich výhodou je možnost použití do místností i se zvýšenou vlhkostí, krytí nerovností na zdi a možnost aplikace na všechny povrchy.

Vliesové tapety jsou kombinací textilních vláken a buničiny, díky čemuž mají specifické vlastnosti, jako jsou dobrá propustnost vzduchu, větší odolnost proti otěru v porovnání s papírovými tapetami a poměrně rychlá a nenáročná aplikace. Vliesové tapety je možné lehce omývat.

Luxusní textilní tapety jsou vytvořené z nití upevněných na vinylovém nebo vliesovém nosiči pro zvýšení odolnosti. Vyšší cena je vyvážena schopností tepelné i zvukové izolace a nádherným vzhledem.

Originální fototapety

Hlavní výhodou fototapet je originální a často i výraznější design. Dá se na ně nanést jakýkoliv motiv, fotografie či vzor. Na výběr přitom máte ze dvou variant materiálů, kdy se můžete rozhodnout pro papírové fototapety nebo pevnější a odolnější vliesové fototapety.

Při speciálních požadavcích si klidně nechte zhotovit fototapety se vzorem na míru, které dokonale zapadnou do vašeho interiéru.

Tapety pro určení stylu interiéru

Jednobarevně vymalovaná stěna je sice univerzální a může se hodit k některým interiérovým stylům. Pokud však toužíte po výraznějším prvku či jemném, pravidelném a krásném vzoru na stěně, bude lepší sáhnout po tapetě.

Vzory do moderního interiéru

Moderní styl se vyznačuje kontrastními barvami a vzory v jednoduchých čistých liniích. Oblíbenými barvami jsou honosné odstíny červené, zlaté, či volba tradičního černobílého kontrastu. Do takto laděného interiéru se hodí vliesové tapety od německého výrobce Hohenberger.

Pro doplnění retro stylu

Do bytu v retro stylu se skvěle hodí papírové tapety v jemnějších pravidelných vzorech, například v odstínech žluté až okrové. Tapety s lehce krajkovými vzory v pastelových barvách skvěle poslouží také do více romantického vintage stylu. Pro lepší představu se podívejte na nabídku tapet značky The Paper Partnership.

Speciální a jedinečné kousky

Pestré květiny, iluze lesa, pohled na město, nádherná krajina či jiná fototapeta vykouzlí originální prvek v celém interiéru. Při výběru z tapet značky Komar se můžete rozhodnout pro opravdu výrazné motivy, ale i jemnější dekorativní vzor. Přemýšlejte tedy nad celkovým sladěním s nábytkem a vyberte si takovou tapetu, na kterou se budete chtít dívat každý den.

Veškeré zmíněné tapety na zeď můžete zakoupit ZDE.