Trvalo však ještě několik let, než francouzský výrobce kosmetiky a parfémů Eugene Rimmel (žijící v Londýně) vyrobil ze směsi uhelného prachu a ropy první balení řasenky. V roce 1917 žena jménem Mabel Williams (spolu s jedním výrobcem léků) vytvořila novinku v oblasti řasenek, vyrobenou ze směsi vazelíny a oleje, která dodávala řasám lesk. Vznikla ochranná známka Maybelline. V roce 1933 se prodávala tato pomůcka poprvé s oficiálním názvem „řasenka“ a její cena byla 10 centů.

Novým nápadem, bylo řasy zvlnit, natočit a tak ještě více zvýraznit oči. Zde však panují nesrovnalosti v tom, kdo jako první vynalezl „natáčky na řasy“, ale je jisté, že jako první si v roce 1931 tento způsob patentoval William McDonell. Jeho „kulma“ byla vyrobena z nerezové oceli, ve tvaru nůžek a vypadla téměř stejně, jak ji známe dnes. Tyto nůžky se ihned staly populární, fungovaly spolehlivě a byly poměrně levné.

 

Následoval rychlý spád událostí

Ženy na řasenku kladly stále větší nároky. Jako hlavní problém se ukázalo, že při různých důležitých událostech (svatbách, pohřbech) docházelo k pláči, které nenávratně zničilo pečlivé nalíčení. V roce 1938 byly voděodolné řasenky vyráběny ze směsi 50 % terpentýnu, avšak mělo za následek alergické reakce a nesnesitelný zápach. V roce 1960 (v období slávy modelky Twiggy) se již objevují v prodeji voděodolné a zcela bezpečné řasenky, jaké známe dnes. První řasenku se štětečkem ve tvaru spirálky, představila společnost Revlon v roce 1958. Revlon rovněž přišel s nápadem vyrábět barevné řasy v odstínech lila a tmavě zelená. Do procesu prodeje řasenek se kolem r. 1988 zapojila také firma Max Factor, která uvedla na trh velký výběr kvalitních řasenek, voděodolných i normálních.

DÍKY ZPĚVAČCE MADONNĚ SE V 80. LETECH STALA ŘASENKA VELKÝM HITEM

Řasenku dokonale proslavila zpěvačka Madonna v 80. letech 20. století, se svými vějířovitě dlouhými řasami. V té době byly hitem i barevné duhové proužky ve vlasech, které se vytvářely za pomocí řasenek. Marilyn Monroe, Brigitte Bardot, Jennifer Lopez, Kim Kardashian, Victoria Beckham a mnoho jiných slavných žen, nám dokazují, jaký důraz se klade na krásu a že řasenka patří k důležitým pomocníkům při líčení i v dnešní době.