Rodinné domy, byty, kanceláře – všude tam se majitelé musí vypořádat s otázkou, jakou podlahu vybrat, aby byla nejen pěkná na pohled, ale také aby vydržela různé podmínky, kterým bude vystavena. Pokud i vy tápete ve výběru vhodné podlahové krytiny, máme pro vás řešení. Vsaďte na vinylovou podlahu, kterou můžete použít všude.

Jak to, že jsou vinylové podlahy všestranné?

Málokterý druh podlah je tak přizpůsobivý a odolný, aby se dal použít do různých místností, které kladou na krytinu rozdílné nároky. Právě vinylové podlahy disponují takovými vlastnostmi, aby hravě zvládly požadavky, které jsou mnohdy velmi odlišné.

Podlahy z vinylu mají velmi odolný povrch, a to ať zvolíte plovoucí vinylové podlahy nebo lepené vinylové podlahy. Vinyl je také voděodolný, má příjemný a měkký povrch, dobrou tepelnou vodivost, je vhodný pro kombinaci s podlahovým topením, je stálobarevný, má dlouhou životnost, je tvarově stálý a nabízí nepřeberné množství dekorů a barev.

Ženy budou spokojeny s nenáročností vinylových podlah. Nevyžadují žádnou větší péči. Úplně postačí podle potřeby zamést, vyluxovat nebo vytřít a je hotovo. Podlahy z vinylu jsou antistatické, ekologické a hodí se i do domácností, kde žijí děti, alergici nebo astmatici.

Vinyl domů i do kanceláře

Výrobci vinylových podlah myslí na své zákazníky a dobře vědí, že výhody vinylu zaujmou jak soukromý sektor, tak komerční sféru, a proto nabízejí vinyl v různých třídách zátěže, podle které lze zvolit stupeň odolnosti podlahy odvíjející se od jejího plánovaného zatížení.

Rovněž dekory nabídnou něco pro každého. Dáte přednost vzhledu přírodního dřeva, kamene, dlažby, mramoru nebo tepaného plechu? To vše vinyl nabízí.

NÁŠ TIP: Inspirujte se 7 styly interiérů s tipy na výběr podlahy

Vinylová podlaha do kuchyně a do koupelny – ani kapka vody nevadí

Kuchyně i koupelny jsou pro podlahy velmi náročným prostředím. Voda bývá pro řadu podlah velkým problémem, a proto se v koupelnách a kuchyních nejčastěji setkáte s dlažbou. Vinyl je ale předurčen k tomu, aby v těchto místnostech obstál na jedničku. Vylité pití, cákance ze sprchy, upuštěný talíř nebo neustálé vytírání fleků a flíčků s ním nijak nezamávají.

Sáhněte po lepených vinylových podlahách nebo zámkových podlahách s voděodolným zámkovým spojem a máte zajištěnou voděodolnost podlahy. Navíc si můžete vybrat z krásných vzorů.

NÁŠ TIP: Nevíte si rady s výběrem podlahy do koupelny? Zkuste kolekci vinylových podlah Michelangelo

Obývák jako srdce domácnosti

Obývací pokoj by měl být středem domácnosti, kde se rodina sejde, užije si společné chvilky a cítí se příjemně. K tomu přispěje i krásná podlaha s měkkým povrchem a dekorem ladícím s nábytkem i stěnami. Ideální volbou do obýváku jsou vinylové podlahy s dekorem dřeva, které navodí domácí atmosféru. Do menších obýváků se hodí dekor světlého dřeva, který místnost opticky zvětší. U větších obývacích pokojů se nemusíte bát zvolit tmavší dekory, které působí elegantně. Když pod podlahy ještě navíc umístíte podlahové topení, bude váš obývák dokonale komfortní v každém ročním období.

Dětský pokoj jako bezpečné útočiště

Pro ty nejmenší chceme samozřejmě to nejlepší a dětské pokojíčky si žádají kvalitní materiály. Moderní vinylové podlahy jsou vyráběny bez ftalátů a dalších škodlivých látek, jsou ekologické a antibakteriální, takže si můžete být jisti, že dětem nijak neuškodí. Vinyl je velmi odolný a jeho povrch nepoškodí divoké dětské hry ani když budou děti řádit společně s domácími mazlíčky. Povrch je nejen odolný, ale také velmi měkký, působí teple a je protiskluzový, takže vůbec nevadí, že děti budou běhat bez bačkůrek. Protože jsou děti občas čuňátka, může být podlaha často upatlaná. U vinylu to rozhodně nevadí – úklid nepořádku je otázkou minutky. Stačí flíček otřít vlhkým hadříkem a podlaha je jako nová.

Kancelář, kde uděláte na klienty dojem

Ať už potřebujete vybavit kancelář doma nebo v práci, rozhodně chcete, aby podlaha byla kvalitní a nevadila jí ani kolečková kancelářská židle nebo šoupání židlí v zasedačkách. Jak už bylo řečeno, vinyl je připraven na řadu zatížení a ježdění koleček ani šoupání židlí mu opravdu neublíží. Do kanceláře můžete zvolit třeba některé z decentních dekorů kamene nebo dlažby.

NÁŠ TIP: Oživte kancelář netypickou podlahou – sametový vinyl Flotex je krásný a praktický

Jak je vidět, vinylové podlahy jsou velmi dobrý způsob, jak vyřešit volbu podlahové krytiny. Na své si přijde každý. Mladá rodina v novém rodinném domě, kde budou běhat děti a s nimi i domácí zvířátka. Starší manželský pár, který chce zrekonstruovat svůj byt a hledá podlahu, o kterou se nebude muset moc starat. I nezadaný podnikatel, který si buduje kariéru a potřebuje reprezentativní kanceláře.