Postel je místem, kde trávíme hodně času, a proto není radno podceňovat výběr povlečení. Pro kvalitní, dlouhý a spokojený spánek je potřeba, aby povlečení bylo prodyšné, hebké a příjemné. Přemýšlíte, které vybrat? Poradíme vám, proč byste měli sáhnout po luxusním bavlněném povlečení.

Bavlna – tradiční materiál s výbornými vlastnostmi

Bavlna je jedním z tradičních materiálů a v domácnostech se využívá odnepaměti. Svou oblibu si získala především díky své jemnosti, prodyšnosti, odolnosti a stálobarevnosti. Jako materiál pro výrobu povlečení je proto ideální.

Pokud toužíte po opravdovém luxusu, jděte ještě o krok dále a sáhněte po luxusním povlečení vyrobeném z pravé egyptské Mako bavlny. Jedná se o ručně česanou dlouhovlákennou bavlnu, s délkou vláken 30 až 34 mm. Má velmi příjemný omak a lesk podobný hedvábí.

Chcete se o Mako bavlně dozvědět více? Čtěte ZDE.

Vyberte si vhodnou úpravu bavlněného povlečení

Když už víte, že bavlněné povlečení je to pravé pro vás, zaměřte se na výběr konkrétního povlečení. Jako první byste si měli vybrat úpravu povlečení. Bavlna nabízí hned několik úprav, které uspokojí i náročné zákazníky.

Bavlněné povlečení můžete mít v úpravě:

  • Mako Jersey (pletenina)
  • Mako satén (tkanina)
  • Mako brokát damašek (tkanina obohacená o třpytivý brokát)
  • UNI Mako satén (jednobarevná tkanina)
  • Mako satén De Luxe (jemná tkanina – 136 m jemné příze váží pouze 1 gram)
  • Švýcarský prémium satén (tkanina Nm 100/1)
  • NATURE (tkanina)

Mezi oblíbená patří saténová povlečení, protože jejich lesk, hebkost a dokonalá jemnost poskytují při ulehnutí do peřin vskutku luxusní pocity.

U povlečení v úpravě Mako brokát damašek zase můžete očekávat nezaměnitelný způsob výroby vzorů, které jsou vetkány přímo v látce a vytvářejí dokonalé struktury. Povlečení tak působí, jako by bylo připraveno pro princezny a prince.

U vyznavačů přírodního stylu si své místo najde povlečení v úpravě NATURE, která kombinuje vlákna bavlny a lnu v BIO kvalitě. Povlečení je velmi savé, a přesto krásně prodyšné.

Velmi praktické je jerseyové povlečení. Jde o pleteninu, nikoli o tkaninu, jako je tomu u ostatních úprav. Jerseyová pletenina je roztažná a nemačká se, proto není nutné povlečení žehlit. Nemusíte se bát ani nevzhledných žmolků.

O jerseyovém povlečení se více dozvíte ZDE.

Nakonec se zaměřte na rozměry a barvy povlečení

Na závěr už stačí vybrat vhodnou barvu a rozměr povlečení pro konkrétní postel. Bavlněné povlečení zpravidla seženete v řadě rozměrů, takže si ho můžete pořídit na klasické jednolůžko, na dvoulůžko, do dětské postele, a dokonce můžete mít i povlečení z bavlny v prodloužené variantě nebo francouzské povlečení.

O tom, jak vybrat vhodné povlečení do různých pokojů si přečtěte ZDE.

Dobře si rozmyslete i barvu povlečení, protože barvy mohou velmi ovlivnit kvalitu spánku. Bílé povlečení na vás bude působit čistě a klidně, žluté zvedne pocitovou teplotu v místnosti, červené je symbolem lásky a elánu, fialové působí na naši kreativitu, zelené navozuje odpočinek, modré zklidňuje mysl, hnědé nám dodává stabilitu, šedé je především nenápadné a černé symbolizuje eleganci.