Hra na hudební nástroj je pro spoustu dětí povinná. Pro některé bohudík, pro jiné bohužel. Spousta rodičů svá dítka do hry nutí. Některým hudební nástroj na doživotí zhnusí, u některých ale probudí životní vášeň. Do které kategorie patříte vy? Do první? Tak raději tyto stránky zavřete a otevřete ty, které jsou skutečným šálkem vašeho čaje. Pokud ovšem patříte do skupiny druhé, tak jste na správné adrese a čtěte dál!

Povznášející a vzrušující

Hra na hudební nástroj je bezesporu povznášející. A přiznejme si, že i vzrušující. Vzpomeňte si na večery strávené u táboráků a chlapce hrající na kytaru jeden hit za druhým, jimž všechny přítomné dívky padaly k nohám. Hodně mužů pak vzrušuje pohled na cellistky a harfenistky.

Základem je talent

Hra na hudební nástroj v první řadě vyžaduje talent. A hudební sluch. Bez něj to opravdu nejde. Pokud vám však v tomto smyslu příroda byla štědrá, tak toho využijte. Hudební nástroje a hra na ně v nás dokážou probudit emoce, vzbudit touhu, rozesmát i rozbrečet. Jsou však také skvělým způsobem, jak se odreagovat a přijít na jiné myšlenky, nezávisle na tom, jakou dávkou talentu byl dotyčný hráč obdařen. Ona i taková hra pro osobní potěšení má své kouzlo.

Na jaký nástroj byste chtěli hrát?

Na piano, trubku, na housle či na kytaru? Ta je zřejmě ze všech zmíněných nejsnazší. Písničku v podstatě zahrajete, osvojíte-li si pár základních akordů. Pokud ovšem od hry chcete víc, naučte se základy na klasické španělské kytaře a pak si vyzkoušejte i jiné žánry.

Odvažte se!

Na trhu najdete kytary elektrické, akustické i elektroakustické. K nim rozhodně doporučujeme pořídit si i aktivní reproduktory, které vaší hře dají ty pravé grády. A vy se při hře zase můžete skvěle odreagovat.

Bude z vás český Slash?

Bohatý výběr hudebních nástrojů najdete například na e-shopu melodyshop.cz. Za nejlevnější klasickou kytaru zde zaplatíte necelých 2 500 korun. Na té můžete začít. A tím, jak se vaše hra bude zlepšovat, by se měla zvyšovat i investice do hudebního nástroje. Co vy víte, třeba skončíte na stejném pódiu, na němž hrával Slash! I ten někde a nějak začínal!