Party pod širým nebem mají v Čechách jistou tradici. V minulosti se spojovaly především se společenskou smetánkou a ten kdo chtěl patřit do „lepší“ společnosti musel za léto alespoň jednou uspořádat zahradní party. Doba se však změnila a venkovní zábava s rodinou, přáteli i sousedy se pomalu stává samozřejmostí. Máme pro vás pár tipů, jak obstát při pořádání garden party a stát se hostitelem sezóny.

Pro to, aby se právě vaše party stala událostí léta, je nutné udělat pár důležitých kroků. Na začátku si musíte dobře rozmyslet, kde budete party pořádat, jestli bude mít nějaké téma a také co budete podávat. Mnohdy stačí odpověď na jednu z těchto otázek a ty ostatní se zodpoví samy, ale v každém případě si při plánování dejte na čas a nic neponechávejte náhodě.

Místo

Volba místa je závislá například na zamýšleném počtu hostů. Jednak je musíte mít kam posadit a jednak určitě není vaším úmyslem, aby se cítili jako sardinky. Zahrada za vaším domem je perfektním místem pro takovou událost.

Na zahradě můžete postavit party stan, který poskytne stín i útočiště před případným deštěm. Pokud nemáte zastřešenou pergolu nebo terasu, pravděpodobně takový stan vlastníte. V opačném případě si ho můžete zapůjčit klidně i se zahradním nábytkem.

Máte na zahradě bazén? Pak máte vyhráno! Party u bazénu lidé milují. Nejvíce je ocení děti, které se ve vodě vyřádí. Taková akce je sice hodně závislá na počasí a také je trošku náročnější na přípravu, ale výsledek stojí za to. Přizpůsobit musíte jak typ občerstvení, tak i materiál použitého nádobí. Nezapomeňte hostům připomenout plavky.

Téma

Tematické party jsou v poslední době velmi oblíbené, tak proč neudělat z klasické grilovačky neotřelou událost. Při jejím plánování si však musíte ohlídat několik věcí, aby z toho nebyl jeden velký chaos. Zvoleného tématu se striktně držte při výběru občerstvení, výzdoby i případné zábavy. Vše nemusíte dělat sami, když si s něčím nebudete vědět rady, můžete se obrátit na profesionály, kteří vám jistě rádi pomohou.

I v případě, že se nerozhodnete pro jednotné téma, dbejte na barevnou sladěnost dekorací. Vhodné je vybrat hlavní barvu a k té ladit květinovou výzdobu, nádobí i všechno ostatní.

Při rozesílání pozvánek nezapomeňte upozornit hosty na dresscode, pokud ho zamýšlíte. Předejdete tak trapným okamžikům.

Jídlo

Nejdůležitějším bodem programu je občerstvení! Jeho volba je přímo závislá na tématu a také na možnostech, které vám nabízí vybrané místo. Při jeho výběru zohledněte i seznam hostů, zda mezi nimi nejsou alergici, vegetariáni či vegani. Pokud hosté přivedou děti, myslete i na ně.

Naplánovat menu není mnohdy tak složité, jako ho uvařit a připravit. Zapomeňte na předsudky, že dobrý hostitel si musí vše připravit sám. V dnešní době na to ve většině případů ani není čas. Není proto žádná ostuda, zavolat si na pomoc profesionály, kteří si s přípravou občerstvením lehce poradí.