Pojem kyselina hyaluronová znáte jistě z televizních reklam a z propagačních materiálů různých pracovišť, kde se věnují úpravám a vylepšování vzhledu. Možná ale nevíte, že tento název je tak trochu nepřesný. Jistě vás bude také zajímat, jakým způsobem se vyrábí a jaké jsou její účinky při aplikaci. Vítejte ve světě mladistvě vypadající pokožky, hladké kůže bez vrásek a luxusní péče odborníků na estetickou medicínu!

Hyaluronan

To je možná lepší název pro již zmíněnou kyselinu. Je jednou z nejpodstatnějších částí prostoru mezi buňkami a podílí se na kvalitě nervových spojení a epitelu, najdeme jej i v dalších částech lidského těla, například v kůži, kde výrazně podporuje hojení. Vyrábí se prostřednictvím fermentace, kdy jej produkují bakterie jednoho druhu streptokoka. V kosmetice se aplikuje na kůži, v estetické medicíně je vstřikován injekčně do vnitřních vrstev kůže.

Rty

Rty jsou jedním z nejčastějších cílových bodů, kam se kyselina hyaluronová aplikuje. Ženy jsou často nespokojené s velikostí a plností svých rtů. Důvodem pro aplikaci této hmoty je také nesouměrnost rtů. Většinou se tato nesouměrnost týká menší velikosti horního rtu. Ten je díky aplikaci látky zvětšen a rty pak působí sousměrněji obzvláště při úsměvu.

Okolí úst

V blízkosti rtů se vyskytuje spousta takzvaných mimických vrásek. Rty jsou vedle očí tou nejaktivnější částí lidského obličeje. Nejvíce se hýbou při jídle, zpěvu, mluvení, líbání a také samozřejmě při tom nejpříjemnějším – smíchu. Častým pohybem se také kůže kolem nich unavuje a vyčerpává. Obzvláště v pozdějším věku pak vznikají kolem úst kromě tenkých vrásek i ty hlubší a trvalejší. Výplně kyselinou hyaluronovou dokážou jemné vrásky velice efektivně zamaskovat, ty hluboké zjemnit a díky své přítomnosti zapříčiní i to, že se vrásky neprohlubují a nové nevznikají.

Oči

Oči jsou pro lidský obličej a vzájemný kontakt snad tím nejdůležitějším prvkem. A pro dobu kovidovou, kdy nosíme roušky a respirátory, které nám zakrývají ústa, to platí dvojnásob. Oči prostě nepřehlédneme a vrásky kolem nich už vůbec ne! A proti nim bojuje opět kyselina hyaluronová. Díky tomu, že zabraňuje pohybu očního okolí, eliminuje viditelnost jemných i hlubších vrásek a kůže okolo očí díky ní vypadá daleko svěžeji a působí mladistivým dojmem.

Proti pokleslým tvářím a konturám

Působení času dokáže zastavit jen máloco. Kyselina hyaluronová je ale jedním ze zázraků estetické medicíny. Pokleslé tváře, které se objevují většinou po čtyřicítce, přidávají obličeji na věku a trápí velké množství žen. Pokud jste jednou z nich, neváhejte a vyzkoušejte aplikaci hyaluronanu v této oblasti, uvidíte, že i vaše okolí si omlazení všimne také!

Svěšené koutky

Patří do podobné kategorie jako pokles tváří. Koutky však přidávají nejen na věku, ale ubírají i na kráse a sympatiích. Tento drobný zákrok dokáže divy, z unavené a povadlé tváře vytvoří více usměvavou, omlazenou a sympatickou.

Ustupující brada

Ruku na srdce, podbradek nebo ustoupenou bradu nechce nosit nikdo z nás. Pokud se u vás pod bradou něco podobného rýsuje, neváhejte a zastavte tuto nepříjemnou vadu na vzhledu co nejdříve. Brada nebude po aplikaci dále postupovat a vy si díky tomu zachováte déle mladistvý vzhled.

Zamezte vzniku vrásek

Pokud stále váháte, jestli se svěřit do rukou odborníků na estetickou chirurgii, dejte si na čas a mezi tím můžete vyzkoušet pár tipů, jak zamezit vzniku vrásek trochu jiným způsobem.

Jak jste na tom vy? Myslíte si, že by vám aplikace kyseliny hyaluronové také pomohla? Která část vašeho obličeje by ji potřebovala nejvíce? Napište nám, u které části obličeje máte nejhlubší vrásky.