S narozením miminka čekají každé rodiče nákupy potřebných věcí pro nejen pro něj, ale i pro plynulý a bezpečný chod domácnosti v nových podmínkách. Jaké vybavení do postýlky a jaké bezpečnostní prvky doporučujeme koupit, aby byl příchod miminka co nejpřirozenější a také co nejbezpečnější?

Pro klidný spánek miminka

Bezpečí je pro miminko a jeho spánek velmi důležité. Do jeho pokojíčku proto umístěte tlumené osvětlení. Skvělým pomocníkem je například bludička nebo světýlko, které promítá paprsky nebo dokonce obrázky na stěny pokoje. Aby miminko klidně spalo, dopřejte mu pocit, který bude podobný jako tomu, který mělo u maminky v bříšku. Zajistit ho může:

  • Zavinovačka pro miminko – díky tomu, že miminko zabalíme a nebo i zavážeme do zavinovačky, bude mu zavinovačka připomínat malý prostor, který mělo před narozením. Díky tomu bude alespoň v prvních chvílích života spát o něco klidněji.
  • Hnízdečko pro miminko – tento poměrně nový vynález má podobnou funkci jako zavinovačka – nabízí malý prostor, na který je miminko zvyklé. Narozdíl od zavinovačky se do něj ale miminko může schoulit velmi pohodlně podle svých představ. Přesně jako do hnízdečka nebo pelíšku.

Pro klidnou maminku

Když miminko spinká a maminka má čas chvíli na sebe, na tatínka nebo i na domácí práce, přece jenom pořád po očku sleduje miminko. Aby mohli být rodiče opravdu v klidu, doporučujeme elektronické pomocníky, díky kterým je miminko pod přísným dohledem.

Monitor dechu – ten sleduje pravidelné dýchání miminka. Jakmile nedetekuje tep, okamžitě se ozve alarm. Díky němu se dá bojovat proti syndromu náhlého úmrtí kojenců.

Dětské chůvičky – tato skvělá technická vymoženost dovoluje rodičům pozorovat a hlídat své spící miminko prostřednictvím kamery s nočním viděním a monitorem ze vzdáleného pokoje, kde má miminko klid na spokojený spánek. A rodiče zase klid na svoje aktivity.

Odsávačka mateřského mléka – ta pomáhá maminkám s přebytkem mléka a může také sloužit jako propustka pro maminku. Když třeba potřebuje odejít na dobu delší, než mezi kojením, může odsát mateřské mléko. S klidnou duší a prázdným poprsím pak může jít spokojeně vyřizovat své záležitosti, které třeba s miminkem zařídit nejdou. Odsávačky existují buď ruční a nebo elektronické – do sítě nebo na baterky. Bez odsávačky si některé maminky svoje mateřství ani nedokážou představit.

Pro bezpečí miminka v kočárku

Nejbezpečnější je vozit miminko tak, aby na něj maminka vždy viděla. Pokud je již miminko o něco větší a dokáže se posadit nebo zvednout z lehu, je možná na místě pořídit bezpečnostní prvky. Jako nejpraktičtější vidíme popruhy do kočárku s korbičkou. Díky nim prostě miminko z korby nevypadne a vy máte i na procházce vše pod kontrolou.

Síťka proti hmyzu

Ta se na kočárek hodí, pokud budete vozit novorozeně od jara do podzimu. Ve specializovaných obchodech také prodávají elektronické odpuzovače například na komáry, které zabezpečí klidný spánek miminka.

Čekáte první miminko?

Pokud ano, je důležité se na jeho příchod připravit i psychicky. Nejtěžší je samozřejmě zvládnout prvních pár týdnů a co nejlépe se s miminkem sžít a naladit se na sebe. Přinášíme pár rad, jak zvládnout šestinedělí.

A jak řešíte bezpečnost vašeho miminka vy? Věříte zázrakům elektroniky, nebo máte raději miminko stále u sebe a na očích? Využili jste naopak nějakou úplně jinou vychytávku pro zajištění bezpečnosti dítěte? Napište nám o ní!