Máte k v okolí příbuznou či kamarádku, která bude brzy rodit nebo už porodila? Pak je nejvyšší čas se zamyslet nad tím, jaký dárek jim přinesete při vaší první návštěvě. V tomto článku vám přinášíme pár zajímavých tipů, kterými se můžete inspirovat a vybrat tak pro budoucí maminku s miminkem ten nejlepší dárek.

Miminko
Miminko

Plenkový dort

Nápaditým dárkem k narození dítěte je tříposchoďový dort, který je složený z praktických potřeb pro maminku a novorozeně. Nejčastěji se používá deka, přebalovací podložka, několik plenek, ručník i dětská kosmetika. Všechny vybrané věci se naskládají a naaranžují do tvaru dortu. Třešinku na dortu pak nejčastěji tvoří plyšová hračka.

Pokud jste kreativní duše, dárek můžete vytvořit sami. Samozřejmě lze miminkovské dorty i objednat a to buď v modré barvě pro chlapečky nebo růžové pro holčičky.

Věčný šperk

Chcete-li miminku i mamince pořídit něco věčného, co jim bude připomínat tento den, doporučujeme zvolit šperk. Na špercích je krásné to, že jsou dlouhotrvající. Když dítko vyroste, maminka mu může ukázat, jaký šperk dostala v den jeho narození. V případě, že pořídíte šperk miminku, můžete z něj vzniknout rodinný poklad, který postupně může putovat k dalším dcerám a synům.

Při narození holčičky jsou jedním z dárků dětské náušnice. Nejčastěji se darují dětské náušnice z bílého zlata či zlata žlutého. Kromě materiálu můžete vybírat tak tvar, barvu kamene i velikost dětské náušnice. Bílé zlato a stříbro je slušivý kov, který je svou barvou velmi oblíbený. Pokud tíhnete k tradicím, zvolte žluté zlato. Na náušničkách působí něžně také růžové kameny jako růžový diamant, turmalín nebo perla.

K narození chlapečka se nejčastěji volí řetízek, který můžete doplnit o přívěsek s kamínkem, který přísluší měsíci jeho narození, písmenkem nebo přívěskem s iniciály.

Medailonky

Dalším tipem je medailonek, kterým lze obdarovat narozenou holčičku i chlapečka. Stejně jako výše zmíněné šperky, i medailonek se řadí k dlouhotrvajícím a věčným dárkům. Nejčastěji se do něj nechá vyrýt prvky vztahující se k miminku a tomuto významnému momentu – konkrétně vyrytí jejich jména a data narození.

Odlitky na dětské ručičky a nožičky

Je-li budoucí maminka kreativec a ráda vytváří, pak jí můžete dopřát spoustu zábavy s 3D sadou sádrových odlitků na dětské ručičky a nožičky. V sadě je vše, co je k vytvoření díla potřeba – speciální hmota na zhotovení formy, prášek na odlití a barva.

Originální bodýčko

Kdo je alespoň drobet zručný a má výtvarné vlohy, může zakoupit čistě bílé bavlněné body a pomocí barev na textil vytvořit tak originální bodýčko.

Dárkový poukaz na focení

Velmi oblíbeným dárkem, jak zvěčnit miminko po narození, jsou fotografie. Věnujte tedy mamince poukazu na profesionální focení v ateliéru nebo přímo doma. Díky tomu se zachytí jedinečné okamžiky, které potěší rodiče vždy, když si fotky budou prohlížet.

Ať už si vyberete jakýkoliv dárek, důležité je udělat radost budoucím rodičům.