I když se nám to zdá ještě daleko, maturity a následné rozhodování o budoucnosti se rychle blíží. Možná i vy patříte mezi letošní maturanty a maturantky, kteří ještě neví, co budou dělat dále – jít na vysokou, pracovat, nebo odjet na zkušenou do zahraničí? Možností je před vámi spousta!

Pokud ještě úplně nevíte, kam by se vaše životní dráha měla ubírat, vezměte určitě také do úvahy roční studium angličtiny. Co to je? Jak to vypadá v praxi? A udržíte si status studenta? V tomto článku vám představíme, tento typ studia angličtiny funguje a co vše zažijete! Tak čtěte dále.

Pomaturitní studium angličtiny Brno

Brno je nádherné studentské město plné příležitostí. Pokud se vám zrovna teď nechce na jednu z brněnských univerzit, nebo nevíte, jaký obor je ten pravý pro vás, neztrácejte zbytečně rok života a vyplňte ho právě pomaturitním studiem angličtiny.

Jazykových škol, které v Brně nabízí pomaturitní studium je vícero, ale jedno zůstává stejné. Tento typ studia je nejintenzivnějším způsobem, jak se učit angličtinu. Učíte se totiž 4 vyučovací hodiny denně, což znamená 20 lekcí angličtiny týdně. Pokud takovéto studium angličtiny berete opravdu vážně. Jste schopni se posunout až o dvě jazykové úrovně!

Na konci školního roku si pak nad rámec studia můžete udělat i státní jazykovou zkoušku na úrovních B2 nebo C1, na kterou vás lektoři budou připravovat systematicky celý školní rok. Můžete tak získat cenné potvrzení vaší jazykové úrovně, které se vám bude určitě hodit nejen na vysoké, ale i v pracovním procesu.

Status studenta pro všechny čerstvé maturanty

Jedním z hlavních bonusů pomaturitního studia angličtiny je určitě udržení statusu studenta. Pokud nastoupíte do pomaturitního studia ve školním roce, který následuje bezprostředně po vaší maturitě (ať už v červnu nebo září), máte nárok na status studenta. Společně s kartičkou ISIC tak můžete využívat všech studentských slev.

V některých jazykových školách to ovšem není jediný bonus. Například v Jazykové škole PELICAN dostanete k ročnímu studiu angličtiny i další jazykový kurz zdarma. Probíhá pak jednou týdně 90 minut po celý školní rok a vybírat si můžete z němčiny, ruštiny, italštiny, španělštiny nebo dokonce japonštiny. A s sebou můžete vzít ještě jednoho člověka navíc!

O zábavu není nouze

Při takto intenzivním studiu je jasné, že není možné každý den pouze sedět u knížek v učebně. Studium jazyka samotné je mnohem víc než to. Je to objevování nových kultur, lidí, zvyků i kuchyní! Takže v pomaturitním studiu chodí studenti do muzeí, do restaurací, a hlavně poznávají nové lidi a komunikují.

Pokud vás naše líčení pomaturitního studia angličtiny zaujalo, neváhejte napsat nebo zavolat do Jazykové školy PELICAN pro jakékoliv doplňující informace. Brzy se spouští přihlašování do nového školního roku, tak to hlídejte, ať nepropásněte first minute ceny!