Odstranění chloupků laserem je zatím nejšetrnější způsob, jak trvale dosáhnout hladké pokožky. Nejen podpaží či lýtka lze touto moderní metodou ošetřit. Kliniky, které proceduru nabízejí, zaznamenávají čím dál tím vyšší zájem o epilaci méně obvyklých partií. Jednou z nich je oblast bříška. Pokud i vy bojujete s příliš hustým ochlupením na břiše a stydíte se kvůli tomu dokonce svléknout do plavek, nenechte si ujít následující článek, ve kterém se dočtete, jaký je účinek tohoto zákroku, v čem spočívají jeho výhody i pro koho je vhodný.

Odstranění chloupků laserem – 4 hlavní výhody

Epilace bříška je čistě estetický zákrok, který má za úkol podpořit sebevědomí žen i mužů, aby se ve svém těle cítili lépe. Ošetření diodovým laserem je v tomto ohledu to nejlepší, co se na poli estetické medicíny nabízí, a to z následujících důvodů:

  1. Trvalý účinek – laserový paprsek zničí nejen chloupek, ale především jeho cibulku. Díky tomu na daném místě už nikdy žádný chlup nevyroste.
  2. Bezbolestnost – zákrok díky speciálnímu systému ochlazování prakticky vůbec nebolí.
  3. Šetrná péče – laserová epilace nedráždí pokožku, ani na ní nezpůsobuje žádné ranky či pupínky narozdíl od jiných depilačních metod
  4. Ohleduplnost k životnímu prostředí – během zákroku nevzniká žádný odpad, a vzhledem k tomu, že je efekt trvalý, nebudete již více potřebovat žádné depilační pomůcky a prostředky, které po použití končí v koši.

Pro koho je trvalá epilace určena

Ošetření diodovým laserem se nehodí pro klienty se světlou pletí, neboť jejich chloupky obsahují málo pigmentu. Paprsek, který má za úkol spálit vlasovou cibulku, potřebuje aby chlup obsahoval dostatečné množství barviva, jinak se na něj nedokáže navázat a splnit svou úlohu. Proto se procedura doporučuje především osobám, jež mají chloupky hnědé či úplně černé.

Zákrok mohou podstoupit všichni, kdo netrpí žádnými kožními potížemi v místě ošetření. Pakliže máte v dané oblasti nějaký ekzém, vyrážku, spálenou kůži, či jiný jev značící nějaké onemocnění nebo alergickou reakci, není možné epilaci absolvovat. Pro zjištění, zda pro vás ošetření je či není vhodné, je vždy potřeba nejprve projít vstupní prohlídkou, kde proběhne vyšetřeni a pověřený dermatolog s vámi probere veškeré podrobnosti.

Co se bude dít na klinice

Po úspěšném absolvování vstupní konzultace si domluvíte s ošetřujícím specialistou termín zákroku. Ten probíhá při plném vědomí klienta. Ošetření je téměř bezbolestné a šetrné k pokožce. Během procedury se využije laserové zařízení, které vyzařuje speciální paprsek, jež se postupně napojí na všechny chloupky dané oblasti nacházející se zrovna ve fázi aktivního růstu, a společně s jejich cibulkou je spálí. Některé chloupky budou při zákroku v tzv. klidovém stavu. Ty paprsek zachytit nemůže, a proto je nutné podstoupit ošetření vícekrát v rozmezí několika dní, aby se zajistil perfektní výsledek.

Jak se o ošetřenou oblast starat po zákroku

Těsně po zákroku může být vaše pokožka lehce zarudlá. U některých citlivých jedinců se mohou objevit i puchýřky. Není se ale čeho bát, postupem času se sloupnou. Několik dní po proceduře se vyhněte slunečnímu záření a soláriu. Je vhodné vynechat také na nějakou dobu návštěvy bazénů a saun, dokud nebude ošetřená oblast zcela zahojená. Od lékaře dostanete také doporučení na přípravky, jimiž místo epilace pravidelně promazává.

A to už je k odstranění chloupků laserem opravdu vše. Nyní už víte, co od této procedury očekávat a dokážete posoudit, zda je pro vás tento typ zákroku vhodný. Mimo jiné víte, jaké jsou hlavní benefity laserové epilace a také, co vás čeká bezprostředně po jejím absolvování. Teď už se jen stačí rozhodnout, zda do toho půjdete nebo ne.

A kterým depilačním technikámpodleháte vy? Máte své oblíbené kosmetické přípravky, používáte tradiční “žiletkovou” metodu nebo už jste po ošetření diodovým laserem? Ať už tak a nebo tak, potěšíte nás jakýmkoliv názorem a zkušenostmi, které nám napíšete do komentářů!