Čím obdarovat tvořivé ženy? Například něčím, co v sobě skrývá sílu magnetismu. Mohou to být barevné magnetické fólie pro tvorbu, zapínání bižuterie a šperků, fotomagnetky či magnetická barva. Podívejte se.

Ne každou ženu uspokojí dárek v podobě nové kabelky. Některé rády tvoří. A magnetické pomůcky se k tomu dobře hodí. Co vybrat?

1) Barevné magnetické fólie

Magnetická fólie obsahuje zmagnetizovanou pružnou feritovou vrstvu. Dobře drží na kovové ploše ze železa či oceli, třeba na dvířkách ledničky, na magnetické nástěnce i plechové skříni. Pro tvoření existují barevné magnetické fólie.

Dají se stříhat nůžkami nebo řezat zalamovacím nožem a skládat do všelijakých ornamentů. To se hodí pro domácí dekorace. Vyberte si barvu nebo namixujte celou sadu. K dispozici jsou různé formáty a dokonce i metalické barvy.

2) Magnetické zapínání náramků a náhrdelníků

Má ta vaše ráda korálkování? Zapínání vlastnoručně vyrobené bižuterie, náramků a náhrdelníků se dá řešit magneticky. Dva kousky neodymových magnetů, které tvoří magnetické zapínání šperků, mají otvor pro šňůrku a secvaknuté u sebe dobře drží. Rychlé, jednoduché.

3) Sada na 10 vlastních fotomagnetek

Dovolená, pohlednice z tábora od dětí, ilustrace květin, obrázky od ratolestí – to všechno jsou motivy vhodné pro tvorbu vlastních foto magnetek. Sada na výrobu fotomagnetek obsahuje 10 kousků naformátované magnetické fólie formátu 10 × 15 cm. Fólie má samolepicí vrstvu. Stačí sejmou ochrannou fólii, přiložit například pohlednici nebo fotografii shodného rozměru a vyhladit. A magnetka je na světě! Babičky budou mít radost. Pokud se obrázek rozměrově neshoduje s velikostí fólie, není problém ji nastříhat nůžkami. Pěkný dárek za pár kaček.

4) Magnetická lišta na nože, aby se o sebe už netupily

Ukládat nože do zásuvky není moc dobré řešení. Tupí se o sebe. Lepší bude nože přicvaknout ke stěně kuchyně – pokud na ni své milé připevníte magnetický držák nožů. K mání je bílý nebo černý plastový, anebo luxusní ze dřeva českých lesů. Na magnetickou lištu se vejde 4–8 nožů, podle velikosti. Jakou vyberete?

5) Magnetická barva promění stěnu v magnetickou nástěnku

Pátým tipem na dárek pro tvořivé ženy je magnetická barva. V plechovce o objemu od 0,5 do 5 litrů je dost barvy Magnet Paint na více nátěrů. Doporučujeme na zeď nanést alespoň tři. Magnetická barva na magnetickou nástěnku obsahuje miniaturní kovové částice.

Po natření a uschnutí pak na stěně dobře drží magnetické figurky, kancelářské magnety i jiné typy magnetů. Navíc je dobré, že se dá barva přetřít běžnou malířskou barvou, anebo třeba i popisovací barvou. Stěna pak poslouží jako popisovací tabule.

Ať váš výběr udělá radost!