To, jak vypadáme navenek, z velké části reflektuje naše vnitřní rozpoložení. Ačkoliv se možná někomu přílišná péče o zevnějšek jeví jako povrchní přístup k životu, pravdou je, že tělesná schránka v perfektní kondici obvykle vede i k mnohem lepšímu psychickému rozpoložení. Budete-li se o sebe řádně starat, začnete se cítit lépe a přestanete propadat depresím. Ale jak zajistit, aby byla dokonalá vaše pokožka? Chcete-li ji mít jako známe herečky a modelky, tedy bez nedokonalostí a hebkou jako samet, budete muset změnit životní styl. A především se postarat o dostatečnou hydrataci.

Nenechte se mýlit, krásnou a zdravě vyhlížející pokožkou se nemůže chlubit jen tak někdo. A co se týče zmíněných celebrit, často jde spíše o pečlivou práci grafiků ve Photoshopu. Na druhou stranu nelze popřít, že pokožka některých lidí skutečně vypadá mnohem lépe, než jak je tomu u ostatních. Kombinace zdravého životního stylu a hydratace pokožky udělá opravdové divy.

Ačkoliv je hydratace často skloňovaným pojmem, spousta žen netuší, co by měla dělat a jakým způsobem o pokožku pečovat. Její význam však nelze popřít, neboť voda tvoří dvě třetiny jejího objemu.

Stav pleti reflektuje to, jak žijete

Proč někdo vypadá zdravě, zatímco většina lidí působí úplně opačným dojmem? Klíčem k trvale krásné pokožce je komplexní péče o organismus. Hydratace je však důležitá i v případě, že organismus funguje správně. K nedostatku vody může dojít v důsledku různých okolních vlivů.

Zároveň záleží i na stáří. Mladá pokožka dokáže zadržovat absolvovanou vodu mnohem lépe než v pozdějším věku. Když kůže přestane plnit svou funkci na sto procent je vhodné jí náležitě pomoct. Na vině však může být nedostatečný příjem tekutin, delší pobyt na sluníčku, konzumace alkoholu a podobně.

Zajistíte-li své pokožce dostatečný příjem vody, odvděčí se vám pružností a zdravým vzhledem. Bude za všech situací vypadat skvěle a lidé vám začnou hádat mnohem nižší věk.

Jak pokožku efektivně hydratovat?

Alfou a omegou je dodržování pitného režimu, ale to jste již jistě někde četla nebo slyšela. Teď už jde jen o to, abyste nezapomněla na pravidelné doplňování tekutin. Kolik by to mělo být, vám napoví tabulky – hodnoty však berte čistě orientačně, ve skutečnosti jde o velmi individuální záležitost. Zvýšený příjem tekutin je žádoucí především v případě fyzické aktivity a během horkých letních dní.

Další možností je hydratace pleti pomocí vhodně zvolené kosmetiky. V tomto směru však buďte opatrní a používejte pouze prověřené produkty, jako jsou například přípravky Hydrabio od Biodermy. Obsahují patentovanou složku Aquagenium, která účinně stimuluje buněčnou kapacitu kůže a zajišťuje opětovnou aktivaci přirozené hydratace organismu.