Proč je důležité provádět detoxikaci? K čemu je dobrá? Kdy ji potřebujeme?

Tento očistný proces pomáhá  z našeho těla vyloučit toxiny a nečistoty. Játra patří k hlavním orgánům pro detoxikaci, nesvědčí jim těžké kovy, vysoká dávka toxinů, ani virové infekce. Moc důležitá je střevní mikroflóra, která podporuje lepší fungování střev, k takovému čištění se doporučuje přijímat výrobky s vyšším obsahem vlákniny nebo probiotika.

Svému tělu můžeme pomoct díky přírodním produktům – antioxidantům, které obsahují mimo vitamíny, minerály, také aminokyseliny, které bojují s těžkými kovy a pomáhají je vypudit z organismu pryč. Mezi přírodní čističe (s detoxikačním efektem) patří například chlorella, semínka chia, nebo zelené potraviny, aloe a další.

Sladkosti, uzeniny, mastné věci, kouření cigaret, alkohol, stres je třeba omezit na minimum. Správný příjem tekutin, pobyt na čerstvém vzduchu, odpočinek a kvalitní spánek, to vše tělu prospívá, regeneruje ho a uzdravuje. (zdroj obrázku: dropbox.com)

Hlavní příznaky, kdy naše tělo potřebuje pomoc?

Únava, celková slabost, vyčerpanost, nechuť k jakékoli činnosti, bolest hlavy, výkyvy nálad, málo energie, kožní problémy, bolest břicha, střevní potíže.

Jak dlouho se musí detox držet?

Vše záleží na našem věku a na výši znečištěni. Podle specialistů, se má věk vydělit 10 a vyjde počet měsíců potřebný pro detox. Někdy může proces trvat i déle, hlavně pokud užíváme léky nebo jsme po těžké operaci. U starších lidí se tělo čistí pomaleji a složitěji, protože je oslabené, tady se doporučuje očista vícekrát než 1 za rok.

Detoxikace patří k léčivým procesům, poskytuje pomoc organismu, bojuje účinně s toxiny a škodlivinami v těle. Nepodceňujte příznaky!