Krásné vlasy
Krásné vlasy

Každá žena touží mít krásné vlasy. Husté, lesklé a plné života. Máte-li dlouhé vlasy, které jsou řídké, střapaté, suché a vůbec nevypadají hezky, pak zkuste tři věci. Jedno bez druhého ovšem fungovat nebude.

Jednak zvolte správný střih pro váš typ vlasů, stravujte se zdravě, protože výživa vlasů se zajišťuje nejen zvenčí, ale i zevnitř a do třetice dary matky přírody. Už naše babičky používaly různé bylinky. Dnes máme mnohem širší možnosti, co se přírodních produktů týče. Svěřte své vlasy do jejich péče. Jak zastavit vypadávání vlasů, jak vlasy zbavit matného vzhledu, vyživit je a probudit opět k životu, bude předmětem dnešního článku.

Krásné vlasy
Krásné vlasy

Ricinový olej

Chcete-li mít krásné kadeře, začněte s péčí o ně u pokožky hlavy. Mimo kokosového oleje, který je rovněž učiněným balzámem a vlasům velmi prospívá, lze použít ricinový olej – ten zabraňuje vypadávání vlasů. Ovšem myslete na to, že lepkavý, hustý, takže vaše vlasy mohou pak lepit. Proto smíchejte ricinový olej s jiným olejem: kokosový nebo mandlový a naneste na pokožku hlavy. Nechte působit přes noc a ráno si vlasy umyjte.

Arganový olej

V kosmetice je arganový olej velmi oblíben, protože obsahuje širokou řadu velmi účinných látek. Jednak esenciální mastné kyseliny, karoteny, tokoferoly, vitamíny A, E a F. Arganový olej chrání před volnými radikály a výrazně zpomaluje proces stárnutí. Je tudíž výtečný na pokožku, ale i vlasy. Právě vlasům dodává hebkost, přirozený vzhled, lesk – po jeho použití vlasy doslova září.

Aloe Vera

Dalším pomocníkem na vlasy je aloe vera. To je výtečné jak na vnitřní tak venkovní použití. Přírodní vitamíny na vlasy a zdravá strava pomohou vaše kadeře vyživit zevnitř. Mimo to je aloe vera i výtečný přírodní kondicionér, který vlas nijak nezatěžuje. Stačí smíchat gel z aloe s citronovou šťávou a nenést na umyté vlasy, nechat pět minut působit a opláchnout. Tento přírodní zázrak obsahuje enzymy, jež podporují růst vlasů.