Léto je už pomalu v plném proudu, a proto je zapotřebí se na něj dokonale připravit. Ano, určitě vytáhněte sukně různých velikostí a délek. Jen ty ale jistě stačit nebudou. Pro volnočasové aktivity i do společnosti se budou stoprocentně hodit šortky. Že je ještě nemáte? Pak je nejvyšší čas si některý z modelů pořídit. Pokud tápete, jste na správném místě. Právě na šortky se zaměříme mnohem podrobněji a poukážeme jak na jejich původ, tak i nošení a v neposlední řadě trendy, které aktuálně vládnou.

Potištěné šortky s opaskem
Potištěné šortky s opaskem

Opravdu short

Víte, vůbec, co jsou to šortky? Opravdu krátké kalhoty. Ostatně už samotné označení těchto dámských kraťasů pochází ze slova short, tedy anglického ekvivalentu slova krátký. Na léto ale jen velmi těžko pohledáte vhodnějšího oděvu, který by v letním období ženám dokonale seděl. Je to jenom o tom jaký model zvolíte a do jaké míry budete chtít odhalit stehna. Tak jako tak, na trhu existuje spousta variací.

Denimové šortky
Denimové šortky

Ne pro každou

Šortky patří mezi oděvy, které by se mohly zdát na první pohled poměrně univerzální. Hodit se ale nemusejí pro každou ženu. Ostatně minisukni by si také neoblékla jen tak některá. U šortek je ale situace poněkud odlišná. Ano příliš nezáleží na tom, jestli je žena hubená, silnější anebo má jakýkoli tvar. Vše se odvíjí především od stehen. Právě ta by měla vypadat. Jsou totiž díky šortkám nejvíce na očích. Optimální volbou jsou tedy šortky pro ženy, které mají stehna pevná bez pomerančové kůže a dalších nepříjemných vzhledových anomálií.

Riflovina, bavlna a další materiály

Nejrůznějších látek, z nichž se šortky šijí, je spousta. Jmenovat bychom měli především klasickou riflovinu. Džíny už dnes nejsou tolik na výsluní, jako tomu bylo v minulosti, nicméně i přesto se jedná o materiál, který je vzdušný, pevný a dokáže perfektně posloužit v jakémkoli počasí. Současná riflovina je poněkud jemnější, než tou bylo v minulosti, a budete se v ní cítit mnohem příjemněji. Jestliže chcete spíše vsadit na šortky určení čistě do letních dní, pak se vyplatí vsadit na bavlnu, případně i satén a jiné jemnější látky.

Šortky ve stylu chino
Šortky ve stylu chino

Elegantní rozverný potisk i jednolitá barva

Mimo materiál se vyplatí vsadit i na neotřelý vzhled šortek. Co dnes letí? Především potisk. Modely jakýchkoli barev se dají sehnat se zajímavými motivy potisku. Zajímavou volbou jsou například jemné květinové motivy. Jestliže chcete zaujmout spíše ostřejšími rysy, pak vsaďte všechno na pruhy. Hezky vypadají i džínové variace s ohnutými nohavičkami. Pokud budete chtít spíše konzervativnější řešení, vyberte si model jednobarevný. V online obchode Esprit.cz si můžete vybrat obrovské množství nejrůznějších šortek, které svým vzhledem určitě zaujmou.