U pohybových aktivit se dá výborně odreagovat.

Člověk přijde na jiné myšlenky, prokrví svoje končetiny, získá správnou barvu tváře a potem vyloučí špatné látky z těla. Pokud se hýbeme, spalujeme více kalorií, okysličujeme svůj mozek, posilujeme svalstvo a naše tělo si dobije baterky pro další dny.

Sedět v práci nebo ve škole tolik hodin denně, je zabiják zdraví i psychické pohody a i když si to mnohdy nechceme připustit, aktivnější činnost během dne tělu pomáhá.

Například taková procházka prospívá každému a nemůže ničím uškodit. Chůze (rychlá i pomalá) pomáhá k lepšímu prokrvení končetin i srdce, působí proti mozkovým příhodám, zlepšuje psychiku, tělo díky tomu dostává potřebný kyslík a spaluje kalorie. Někdo volí krátké procházky v parku, s možnosti odpočinku na lavičce, jiný jde na dlouhý výlet na hory a volí aktivní způsob turistiky. Jakékoli varianty procházek jsou výbornou volbou.

Jízda na kole je pohyb, u kterého se hubne, snižuje cholesterol, posilují ruce i nohy a přitom se nijak moc člověk nenamáhá. Cykloturistika je oblíbený druh sportu i odpočinku. Kolo je rychlý dopravní prostředek, zlepšuje příjem vzduchu do plic, prokrvuje orgány, snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a trénuje koordinaci pohybu, postřeh, mozek i oči.

Plavání je další druh relaxačního sportu, který přináší příjemné zážitky a výsledky. Posiluje tělo, snižuje krevní tlak, posiluje srdce, u plavání zažijete spoustu legrace (pokud jdete plavat s přáteli nebo rodinou), zbaví vás stresu, pomáhá proti stísněnosti, aktivní plavání také spaluje kalorie. Voda nadlehčuje tělo, což je výborné pro lidi, kteří trpí pohybovými problémy.

Běh, ten už je pro zdatnější jedince. Spaluje kalorie, pomáhá proti smutku a depresi, je výborný pro zdraví, zlepšuje dýchání, funkci srdce, člověk potem odvádí z těla škodliviny a zpevňuje svalstvo.

In-line brusle jsou poslední dobou oblíbeným sportovním vyžitím. Podporují správnou činnost srdce, celkově zpevňují postavu, pohybem na bruslích hubneme, dochází ke zpevnění břišních svalů, také svalů na nohách, zlepšuje se celková koordinace, psychika, u pomalé jízdy můžete relaxovat. Samozřejmě se tomuto druhu aktivity mohou věnovat lidé v každém věku, kteří netrpí závratěmi a pohybovými problémy.

Je mnoho způsobů, jak uvést do svého života aktivitu. Kdo nerad sportuje může využít pohyb při tanci nebo úklidu.