Jste věčně nespokojená se svou postavou? Chcete z velikosti „velryba“ konečně zhubnout na „laňku“? Už se na sebe ani nemůžete podívat? Aby se snaha zhubnout přeměnila v úspěch, je potřeba na tom zamakat a držet se důležitých pravidel. Přečtěte si jakých a proč!

Sama to nikdy nezvládnete

Možná si říkáte, že začnete hned zítra. Plná euforie si vyrazíte zaběhat, pustíte si nějaké to video z youtube a nebo se svéhlavě vrhnete na aerobic. Je třeba si uvědomit, že právě takovým jednáním si uškodíte. Je to vlastně takový rychlý začátek konce. Aby vaše hubnutí mělo smysl, musíte se spojit s profesionálem. V ideálním případě by to měl být osobní trenér a případně i výživový poradce. Kde je najít? Navštivte fitness centrum na Praze 10, kde jako osobní trenér působí i Lukáš Osladil, český profesionální kulturista a držitel několika titulů v kulturistice. Lukáš kromě tréninku poradí i s výživou, stejně jako jeho kolegové.

Pozor na jídelníček

Druhým pilířem úspěchu je stravování. Je třeba tělu dodat energii a současně snížit počet kalorií. I to je důležité udělat společně s odborníkem. Zajímavou inspiraci o tom, co jíst při cvičení, najdete v tomto článku. Velký pozor je také třeba dát na pitný režim. Obecně platí, že na jeden kilogram hmotnosti je nutné denně vypít 25 mililitrů tekutin. Při tréninku je to ještě o něco více.

Jaký sport vybrat a co odměny?

Co se týče výběru sportu, v ideálním případě by to měla být kombinace několika aktivit. Postavu nejlépe vytvarujete při posilování. Najděte si takovou posilovnu, kde se vám bude cvičit příjemně. Například tato posilovna Praha je druhým domovem i několika vrcholových sportovců, kteří vám mohou být velkou inspirací.

Oceníte také jógu, běhání nebo box či populární capoeiru. A na co ještě nezapomenout? Jsou to odměny. Za každý kilogram, který dáte dolů, se odměňte. Perfektní odměnou je třeba solárium Praha, kde získáte opálení a navíc je to perfektní relax pro svaly i klouby. Zajděte si také do vířivky, dopřejte si něco dobrého apod. Zkrátka buďte v pohodě a občas honbu za dokonalou postavou proložte něčím „hříšným“.