O jarní náladu rozhodně nemusíte přijít ani po skončení jara. Pestrou a živou jarní energii můžete do svého domova vnést kdykoli. Osvěžujícími jarními doteky můžete protkat třeba svou ložnici, pokud se chcete probouzet plní života a nadšení. Pomůže vám okouzlující jarní kolekce luxusního povlečení od českého výrobce Stella Ateliers. A na jaký materiál vsadit? Poradíme vám.

Jako z bavlnky

Jedním z nejrozšířenějších materiálů pro výrobu povlečení je samozřejmě dobře známá bavlna. Pokud si ale chcete vychutnat spánek se vším luxusem, pak sáhněte po povlečení, které je vyráběno přímo z dlouhovláknité egyptské Mako bavlny. Samotná látka z tohoto materiálu prochází důležitým procesem zvaným mercerace. Díky ní je materiál pevný a získá příjemný lesk, připomínající hedvábí.

Právě nejnovější jarní kolekce od Stella Ateliers hýří svěžími barvami, vhodnými pro kouzelné jarní období. Trendy zelená, žlutá, růžová nebo modrá – stačí si vybrat, v jaké tonalitě si přejete mít svou ložnici snů. Živé harmonické barvy a květinové vzory jsou přesně tím, co vaší ložnici po náročné zimě dodá tu správnou energii. Povléci můžete nejen klasické peřiny, ale rovněž jejich prodloužené varianty. A usínat budete jako v bavlnce.  Nebo ve skutečné bavlnce? Vyberte si to pravé bavlněné povlečení pro ještě lepší sny.

Mako jersey

Nemáte v oblibě žehlení? Nevadí. Mako jersey je oboulícní pletenina a díky své mírné elasticitě ji není potřeba žehlit. Povlečení je příjemné na dotek a zaujme svou výjimečnou hebkostí a měkkostí. Látka ze 100% egyptské bavlny je zušlechtěna mercerováním, sanforizací a kalandrováním. Výroba probíhá pletením do malých zrnitých oček – na rubu jsou zmíněná očka, kdežto na líci úzké svislé čárky. Ložní textil z tohoto materiálu je prodyšný a dobře absorbuje vlhkost. Potěší tedy jak v zimě, kdy zahřeje, tak v létě, kdy naopak chladí.

Mako satén

Tato hustá látka je tkána v atlasové vazbě z jemných česaných přízí, opět z jakostních druhů egyptské bavlny. Luxusní povrch vzniká podobně jako u Mako jersey, jen je navíc opalován. Díky postupu je dosaženo výrazné pevnosti a také fixace barviva ve vlákně. Lesk na povrchu je hlavním poznávacím znakem, spolu s kvalitou a hebkostí. Navíc vás jistě potěší vysoká životnost povlečení – investice se vyplatí.

Satén DE LUXE

Představte si dokonalost materiálu, který vznikne, když se tkanina vyrábí ze 100% čisté česané Mako bavlny, ovšem při zpracování příze na té nejvyšší úrovni. Výsledkem je pak ložní prádlo v úpravě satén DE LUXE, který si oblíbí i ti nejnáročnější spáči. Jemnost, šetrnost k pokožce a dokonalá lehkost – nejen pro tyto vlastnosti si saténové povlečení DE LUXE snadno zamilujete. Budete se zkrátka těšit do postele každý den.

Nature

Ložní prádlo Nature je vyrobeno ze 100% česaných BIO vláken bavlny a lnu. Tomu samozřejmě odpovídá i doložená certifikace pro zpracování textilií GOTS. Toto spojení je měkké na dotek, absorbuje vlhkost a vyrovnává teplotu. Spánek v Nature ocení snílci i milovníci přírody. Jednoduchost přírodního ložního prádla stačí doplnit třeba jarními dekoračními polštářky – a ložnice bude zářit.

A co takhle Estella

Spojení prvotřídní kvality a designu nikdy nebylo dokonalejší. Pro váš spánek tak můžete zvolit rovněž další značku ložního textilu – Estellu. Třicetiletá tradice tohoto německého výrobce ložního prádla hovoří za vše. Vybírejte podle koncepce bydlení – ať už bydlíte moderně, minimalisticky či rustikálně.

Švýcarský prémium satén

Není satén jako satén. Tento konkrétní typ je vyroben z vysokojakostní česané 100% Mako bavlny v maximální kvalitě. Právě díky jejím dlouhým vláknům je opět zajištěna pevnost a perfektní hebkost. Nestudí, neklouže, nebledne. Za vše může úprava mercerací, sanforizací, kalandrováním a opalováním. Fixace barviva je umocněna tkaním v husté atlasové vazbě. Látka se snadno žehlí a díky jednoduché údržbě se toto noblesní ložní prádlo může stát dlouholetým společníkem pro váš zdravý spánek.

Curt Bauer na českém trhu

Dalším synonymem pro kvalitu je německý výrobce textilu Curt Bauer. Jde o oblíbenou a tradiční značku, která nabízí vskutku luxusní ložní prádlo i další vybraný textil. Stačí si jen vybrat.

Mako brokát damašek

Pro milovníky orientu i té nejvyšší kvality je tady damaškové povlečení, navíc v úpravě mako brokát damašek. Damašková hustá tkanina, jejíž vzhled je tvořen již tkaním, kdy vznikají výrazné vzory, je obohacena o třpytivý brokát. Aby vaše jaro bylo ještě pestřejší, můžete využít třeba orientální květinový motiv nebo staré dobré pruhy. Jemnost a lesk vás pohladí v zimě i v létě.

Spánkem strávíte zhruba čtvrtinu svého života. Ulehejte do peřin s radostí a hýčkejte se dotekem luxusního povlečení české značky STELLA ATELIERS.