Lidí, kteří jen tak naslepo projíždí krajinou a zastaví na noc tam, kde je ke spočinutí v malebném hotýlku láká cedule “volné pokoje”, je opravdu málo. Nechceme se spoléhat na náhodu, a proto hledáme ubytování obyčejně dlouho předem. A kde jinde než na internetu?

Informace mohou mít různou podobu

Podle čeho si vlastně lidé obvykle vybírají, kam složit hlavu? To je přirozeně od člověka ke člověku různé, existuje však několik kritérií, která se opakují nejčastěji. Patří mezi ně příznivá cena, atraktivní lokalita a blízkost zajímavých přírodních či kulturních objektů, vybavenost ubytovacího zařízení, možnost stravování, vzhled a velikost pokojů. Minimálně tyto informace by tedy měly profesionální webové stránky potenciálním klientům poskytnout, aniž by se k nim museli dlouho propátrávat. Samozřejmostí by měly být také lichotivé fotografie vašeho podniku i jeho okolí.

Aby vše správně fungovalo…

…budete se muset zaměřit na více věcí, než je samotný obsah. V dnešní době je čím dál důležitější, aby vaše stránka byla přizpůsobená pro prohlížení na mobilních zařízeních. U webů nejrůznějších hotelů, penzionů a ubytovacích zařízení je dále běžné, že nabízí několik jazykových mutací – zahraniční turisté jsou totiž klientela, která by vám rozhodně neměla uniknout. Důležitým prvkem hotelové stránky je přehledný rezervační systém, který budou návštěvníci rádi využívat. Tvorba webových stránek je ovšem jen prvním krokem. Poté byste je měli také propojit s Facebookem a dalšími sociálními sítěmi, odkud k vám bude proudit mnoho zájemců.

Zvládnete to sami

Je jasné, že pokud v oboru teprve začínáte podnikat, nebo pronajímáte jen pár pokojů s malým obratem, nemůžete si dovolit utratit obrovskou částku za webdesignéra. To ale není vůbec zapotřebí, i levné webové stránky vás totiž mohou důstojně reprezentovat. Vizuálně atraktivní, uživatelsky příjemné webové stránky na míru ve spojení s optimalizací pro vyhledávače zvládne s pomocí vhodných šablon a dalších nástrojů vytvořit i zručný laik. Znáte už službu Saywebpage? Právě s její pomocí si vytvoříte vyladěné webovky jednoduše, levně a s profesionálním výsledkem. Intuitivní editace vám umožní pracovat podobně jako v Microsoft Office nebo Notepadu, na něž jste zvyklí, takže budete mít vše neustále pod kontrolou. Můžete si hned vyzkoušet ZDARMA, jak vám to půjde!