Vhodný textil je nedílnou součástí každého domova i bytu. S jeho pomocí prodloužíme životnost nábytku, dodržíme základní hygienické návyky, docílíme maximálního pohodlí, skvělého pocitu a dopřejeme si soukromí. Přesně tak – textil si hravě poradí se všemi zmíněnými úkoly. Jaké kusy vás nadchnou?

Bytový textil je důležitá součást pohodlí

Nevěříte tomu, že bytový textil patří mezi základní vybavení domova? Zkuste si představit okna bez záclon, postele bez prostěradel, polštáře a deky bez povlaků nebo koupelnu bez předložky a ručníků. V takové domácnosti byste se cítili jako někde ve vězení, nemáme pravdu? Pojďme se tedy podívat, jaké výrobky vás zaručeně potěší.

Nejdříve se mrkneme na záclony / hotové záclony. Chcete-li mít klid, raději se zaměřte na druhou variantu. Ta vám totiž přijde a poté ji stačí pouze pověsit. Žádná práce navíc.

Oblíbenou volbou jsou hlavně nejrůznější oblouková provedení s našitou řasící stužkou a pevnými/zapošitými okraji. Bavíme se o moderním a nepřehlédnutelném doplňku do úplně každé místnosti, takže vybírejte pečlivě.

Co by to bylo za okna, kdyby je nezdobily elegantní závěsy? Díky nim se můžete cítit jako někde na luxusním zámku. Snažte se, aby jejich barva korespondovala s okolním nábytkem, případně podlahou (pokud máte koberec).

Na každém detailu záleží

Posledním dílkem skládačky je samotné povlečení postelí, polštářů, dek, ale i sedacích souprav. Vybírejte pevné materiály s co nejvyšší hustotou, aby spolehlivě chránily váš majetek. I zde platí, že by barva těchto textilií měla ladit s okolním nábytkem, stěnami a podlahami.

Chcete si prohlédnout stovky a stovky designů textilu z pohodlí domova? Je to snadné! Rozklikněte si webové stránky populárních dodavatelů z Dante.cz a ihned získáte inspiraci.