Krásná a hebká pokožka bez chloupků je snem každé ženy. Ať už vás trápí růst chloupků tam, kde to není úplně vhodné nebo byste chtěli získat krásně hladkou pokožku bez chloupků, vyzkoušejte účinnou laserovou depilaci.

Jak laserová depilace funguje

Laserová depilacecíleně ničí vlasové cibulky tím způsobem, že pigment nacházející se v chloupku je zachycen laserem. Laserový paprsek se v pokožce mění v tepelnou energii, která dosáhne až k vlasové cibulce a poškodí ji. Růst je zpomalen a po opakovaném ošetření vlasová cibulka zcela zaniká a chloupky přestávají růst. V pražské BcD Clinic využívají k laserové depilaci GentleLASE laser firmy Candela, který patří mezi špičky depilačních laserů. Vytváří vysokou energii tak aby byl chloupek dostatečně zasažen a zároveň má zabudované chlazení, které brání poškození pokožky a snižuje bolestivost zákroku.

Depilace laserem aktivně ničí pouze chloupky, které jsou v tzv. aktivní fázi růstu tzv. anagenu. Při jednom ošetření dochází ke zničení 10 – 25 % vlasových cibulek, proto je potřeba ošetření zopakovat alespoň 5x v odstupu 1 – 4 měsíců.

Řekněte STOP růstu chloupků tam, kde je nechcete

Pomocí laserové depilace se můžete zbavit chloupků v podstatě kdekoli na těle a to včetně intimních míst. Výjimku tvoří pouze mateřská znaménka a laserovou depilaci nelze provádět ani v případě, že trpíte zánětlivým onemocněním pokožky.

Na jak dlouho budete bez chloupků

Účinek depilace laserem je individuální a velmi záleží na tom, kde k odstranění chloupků dochází, kolik pigmentu obsahují, jaký máte typ kůže hormonální aktivitu a genetickou výbavu. Na základě těchto parametrů se liší rychlost dorůstání chloupků. U 4 z 5 pacientů dochází po absolvování potřebného počtu depilací k úplnému zastavení růstu chloupků. Ve zbývajících případech je dosaženo dlouhodobého efektu, kdy se chloupky stávají jemnější, světlejší a je možné prodloužit intervaly mezi jednotlivými ošetřeními.

O dlouhodobém odstranění chloupků hovoříme rovněž při ošetření brady a nad horním rtem, kde je výraznější hormonální aktivita působící proti efektu laseru.

Jak o sebe pečovat po zákroku

Chtěli byste laserovou depilaci podstoupit? Připravte se na to, že po ošetření laserem bude pokožka mírně začervenalá, lehce oteklá a můžete mít pocit, že vás pálí. Aby se tyto projevy zmírnily, je místo ošetření po zákroku chlazeno a do několika hodin, maximálně během jednoho dne dochází k odeznění těchto projevů. Některé chloupky mohou i po zákroku zůstávat na pokožce, ale během několika dnů by měly samy vypadat, případně je lze odstranit pinzetou.

Po zákroku byste měli pokožku chránit před slunečním zářením a měli byste používat vysoké ochranné faktory s hodnotou okolo SPF 50.

Mohlo by Vás zajímat: Odstranit vrásky a omladit vzhled lze mnoha způsoby