Pokud máte kávovar po záruce, je třeba u něj zajišťovat pravidelné pozáruční servisy pro odstranění vodního kamene. Proč?

Proč je důležité kávovar pravidelně čistit?

Kávovar používá pro výrobu kávy vodu, která v něm vytváří vodní kámen. Ten se postupně usazuje v nádržce na vodu i v potrubí. Pokud se z kávovaru neodstraňuje vodní kámen pravidelně nebo dokonce vůbec, může dojít ke zhoršení chuti kávy a později i k poškození přístroje. Odstranění vodního kamene je možné provádět doma a pravidelně 1 – 2 roky doporučujeme zajistit kávovaru pozáruční servis u našich techniků, kteří kávovar podrobí kompletnímu servisu.

Proč je důležité odvápňovat kávovar?

· Připravená káva má příjemnou chuť a vůni.

· Prodlužuje se životnost kávovaru.

· Předchází se poškození a nákladným opravám kávovaru.

6 kroků pro odstranění vodního kamene

1. Vyprázdněte zásobník s vodou a vyjměte vodní filtr (pokud je k dispozici).

2. Naplňte zásobník čistou vodou s přípravkem pro čištění vodního kamene doporučeným od výrobce.

3. Pod kávovar umístěte nádobu.

4. Stiskněte tlačítko pro čištění kávovaru.

5. Nádržku na vodu důkladně vypláchněte vodou.

Jak předcházet vzniku vodního kamene v kávovaru

Pokud používáte pro přípravu kávy tvrdou vodu, je třeba provádět čištění kávovaru častěji. Tento problém pomůže vyřešit změkčovač vody. Filtr vodu „změkčí“ a vodní kámen se netvoří v takové míře.

Pro profesionální čištění kávovaru se obraťte na náš servis

Pro opravy kávovarůse obraťte na naše specialisty v servisním středisku ve Zbůchu u Plzně. V Plzni a okolí si kávovar zdarma vyzvedneme, ze vzdálenějších měst nám jej stačí poslat kurýrem. Zdarma váš kávovar napojíme na diagnostiku a pokud zjistíme závady, obratem vás budeme informovat o stavu a ceně za opravu. Záleží pouze na vás, zda si kávovar necháte opravit, nebo vám jej v původním stavu vrátíme zpět.

Pravidelný servis kávovarů zahrnuje kontrolu, odvápnění a čištění jednotlivých komponent, broušení a seřízení mlecího mechanismu, nastavení dávkovače kávy a závěrečnou tlakovou zkoušku vodní soustavy. Servis a opravy provádíme do tří dnů. A pokud se kávovar již nevyplatí opravovat, vybrat si u nás můžete zánovní či repasované modely za zvýhodněné ceny!