Vybudovat rodinné hnízdo, kde se budete celá vaše rodina cítit příjemně dá práci. Abyste se doma cítili také v bezpečí, myslete na zabezpečení rodinného domu. Nemáme na mysli stavbu plotu nebo zámek u vchodových dveří, ale něco mnohem účinnějšího.

Jaké zabezpečení domu zvolit?

V dnešní době jsou pro zloděje klasické zámky na vstupních brankách, vchodových dveřích i garážích jen nepatrnou překážkou a překonají je v řádu minut. Proto je dobré investovat do zabezpečovacích systémů. Doba jde kupředu a vy máte řadu možností, jak rodinný dům ochránit.

Zabezpečení rodinného domu zajistí:

  • kamerové systémy;
  • přístupové systémy;
  • elektronické zabezpečovací systémy;
  • služby fyzické ostrahy.

Více o možnostech a funkcích zabezpečovacích systémů si přečtěte ZDE.

Většina moderních systémů může kooperovat s vaším mobilním telefonem a vy budete mít vždy přehled o tom, co se u vás doma děje, i když budete v práci nebo na dovolené.

Ostrahu majetku můžete svěřit i do rukou bezpečnostní agentury, která může u vašeho domu provádět pravidelné nebo namátkové kontroly. Tato služba se často využívá například v rezidenčních typech bydlení.

Svěřte zabezpečení domu do rukou odborníků

Instalaci zařízení pro ochranu domu je vhodné nechat na odborné firmě, nejlépe přímo na bezpečnostní agentuře. Budete mít jistotu, že vaše zařízení bude nainstalováno správně a bude plně funkční. Vyškolený pracovník provede instalaci tak, aby byly co nejvíce eliminovány jak plané, tak falešné poplachy.

O tom, co způsobuje plané a falešné poplachy bezpečnostních systémů, se dozvíte v tomto článku.

EPS dokáže ochránit majetek i životy

Kromě zabezpečovacích systémů nezapomeňte na ochranu před vznikem požáru, který bývá pro rodinné domy často likvidační a nezřídka ohrozí životy celé rodiny. Elektronická požární signalizace vás včas varuje před vznikem požáru. Je vhodné umístit v domě hned několik čidel reagujících na přítomnost kouře nebo na vzrůstající teplotu v prostoru.

Vše o požárních hlásičích najdete ZDE.

Ve chvíli, kdy bude váš dům hlídán bezpečnostními systémy, budete moct být v klidu nejen vy, ale celá vaše rodina. Výhodou je, že moderní systémy pro ochranu domu se dají propojit se systémy chytré domácnosti. Ovládání bývá jednoduché a intuitivní, takže i vaše děti nebo prarodiče se s nimi naučí velmi rychle pracovat.