Potřebujete nové konferenční, dětskou, kancelářskou nebo třeba jídelní židli? Výběr každé z nich se řídí vlastními pravidly, která je dobrá znát. V článku najdete 4 rady, s jejichž pomocí zvládnete pořídit nejvhodnější židle do každé místnosti.

Výběr židle podle místa a způsobu využití

Pro výběr každé židle je potřeba přemýšlet hlavně nad tím, kde bude sloužit. Od toho se odvíjí nároky na bezpečnost či na údržbu. Například dětské židle by měly být bezpečné a co nejvíce stabilní. Při rozhodování, jaké židle pořídíte do jídelny, záleží na tom, jestli je materiál snadno otíratelný. V souvislosti s volbou konkrétního modelu je potřeba myslet i na to, aby velikost ladila ke stolu. Jídelní stoly se často prodávají rovnou v celé sadě spolu se židlemi, takže zde je tento problém vyřešen.

Na vzhledu samozřejmě záleží

Je naprosto přirozené, že se při výběru židle orientujeme také podle vzhledu. Taková konferenční židle má mít reprezentativní vzhled a sloužit jako funkční a zároveň dekorativní prvek v místnosti pro porady a schůzky s obchodními partnery. Velkou důležitost designu židle přikládáme i při nákupu vybavení do bytu.

Myslete na zdraví svých zad

Mezi nejčastější příčiny bolavých zad patří nevhodné kancelářské židle. Vzhledem k tomu, že sezením v kanceláři strávíte několik hodin denně, měla by být židle ergonomicky tvarovaná s ohledem na zdraví páteře. Dobrou funkcí je výškové nastavení pro přizpůsobení k výšce desky pracovního stolu.

Výhodná cena a pohodlný nákup na internetu

A kde můžete všechny židle nakoupit na jednom místě? Přeci na specializovaném internetovém obchodě věnovaném právě židlím. Podívejte se na webové stránky a vybírejte konferenční židle a mnoho dalšího v různých provedeních, modelech a zpracováních. K dispozici je také možnost velkoobchodní spolupráce.