Bojíte se dát si na pleť olej? Pokud dobře vyberete, bude to revoluční krok a pravděpodobně už na něj nedáte dopustit.

Oleje se dají použít na výživu a hydrataci pokožky stejně dobře jako na odličování. Skvělou zprávou je, že olejů dostupných pro péči o obličej a tělo přibývá. Škála je obrovská a hodí se i pro mastnou pleť!

Přírodní složení

Na rozdíl od krémů se dají snadno najít oleje zcela přírodního složení bez přidaných barviv, konzervantů, parfémů… U krémů je to celkem oříšek, u olejů hračka. Stále více žen přemýšlí na tím, proč zbytečně na obličej „patlat“ něco chemického, u čeho se muselo složitě testovat, zda neškodí.

Lesk jako blesk?

Největší obavou žen, které začínají s oleji, je strach z velké mastnoty. Lesklá olejová pokožka není nic lákavého. Jsou ale olejíčky, které chvíli necháte vstřebat a můžete jít. Bez nalíčení, ale klidně i s make-upem. A pokud aplikujete večer před spaním, nemusí vás trápit ani trochu mastnější olej.

Pozor na druhotnou úpravu!

Předost dejte olejům přírodním, chemicky neupravovaným a za studena lisovaným. Pokud se olej nežádoucím způsobem upraví, síla přírodních složek se vytrácí. Certifikovaná přírodní kosmetika potvrzuje to, že při výrobě a pěstování nebyly použity chemikálie, těžké kovy a další nežádoucí látky.

Výživný koktejl pro pokožku

Za kvalitní olej si trochu připlatíte, vydrží ale dlouho a poskytne skvělou službu. Budete mít dobrý pocit, že pokožce dopřáváte výživný koktejl, a takový pocit je k nezaplacení. Zvlášť u chronicky such pokožky, kterou nemůžete „domazat“. Namažete se večer, ale ráno už není po péči ani stopy? Olej by mohl být „trefou do černého“. Navíc takto hýčkaná pleť nebude tak náchylná ke škodlivým vnějším vlivům.

Cenné složky

Kosmetické oleje obsahují vitaminy, antioxidanty, prospěšné tuky a další složky, po kterých pokožka prahne. A to i ta mastná. Některé druhy se hodí pro všechny typy pokožky, třeba vzácný arganový olej.

Jak olej používat?

Nanáší se na odlíčenou, čistou pleť, ideálně lehce navlhčenou. A stačí opravdu jen pár kapek. Některé výrobky jsou již vybaveny praktickým kapátkem. Jaké oleje vyzkoušet? Kromě již zmíněného „Marockého zlata“, tedy arganového oleje, to mohou být oleje růžový, mandlový, makadamiový, z meruňkových jader a spousta dalších. Kokosový olej má všestranné využití: na pleť, vlasy, zuby, v kuchyni… Ricinový olej zase napomáhá při regeneraci poškozené kůže, například zhojených jizev.