Nejen koronavirus, ale také „obyčejné“ chřipky a angíny momentálně útočí ve velkém. Co proti nim můžete dělat? Dostatečně sportovat, jíst spoustu ovoce a zeleniny, aby tělo mělo vitamíny, být psychicky v pohodě a pravidelně navštěvovat saunu!

Sauna krásně prohřeje tělo, rozproudí krev, a tím se živiny dostanou i do toho nejvzdálenějšího koutku vašeho organismu. Kromě toho pobyt v sauně podporuje tvorbu bílých krvinek, jež jsou zodpovědné za obranu organismu před nemocemi. Nejsou to žádné výmysly, studie Britské lékařské asociace potvrdila, že lidé, kteří jednou týdně navštěvují saunu, snižují riziko onemocnění o 30 %. Ti, co chodí do sauny dvakrát či třikrát týdně, dokonce o 65 %.

Co byste řekli na domácí saunu?

Domníváte se, že domácí vnitřní či venkovní sauny jsou jen zábavou pro bohaté? Tak si nejdříve spočítejte, kolik vás stojí pravidelné vstupy do sauny, cesty autem, a hlavně kolik tím vším strávíte času. Odskočit si na deset minut do domácí finské sauny by bylo mnohem rychlejší.

Jestliže si teprve zařizujete bydlení nebo máte doma dost místa, uvažujte o interiérové sauně. Pokud byste saunu chtěli, ale prostor na ni nezbývá, postavte si ji na zahradě. Taková venkovní sauna se skleněnými dveřmi, kterými koukáte na hvězdnou oblohu, může být docela romantická.

Vyberte si z modelových saun, nebo si nechte nějakou navrhnout na míru

Kolik stojí sauna? Přesnou cenu vám nikdo neřekne, dokud nespecifikujete své požadavky. Zkuste vyplnit nezávazný formulář pro sauny DYNTAR a uvidíte, jakou cenu vám sdělí. Podle ní se pak rozhodnete, zda se vyplatí saunu pořizovat, nebo raději budete neustále dojíždět.

Levnější jsou pochopitelně typové sauny, pokud jste ochotnější si připlatit, můžete si nechat navrhnout saunu na míru. Firma DYNTAR vyrábí sauny už téměř 30 let, zhotovuje je v Českém ráji a na jejich návrhu spolupracuje s českými designéry. Jejich sauny jsou 100% bezpečné podle Vyhlášky MZČR. Na nic ale nečekejte, protože vyrobit saunu pár týdnů trvá. Samotná instalace je pak rychlá, firma DYNTAR saunu přiveze zdarma kamkoliv po republice a ihned nainstaluje. Ráno přijedou a večer už se můžete saunovat a podpořit svou imunitu!