Lidskou práci dnes nahrazují nejenom automaty a roboty, ale třeba i ultrazvukové čističky. Ty čistí rychle, precizně a dostanou se i do těžko dostupných míst, k nimž se lidská ruka při manuálním čištění dostává jen velmi těžko.

Ultrazvukové čištění rozhodně má budoucnost. Vyčistí pleť, zuby (lidí i psů), brýle, elektronická zařízení, lékařské náčiní, hodinky i šperky. Rychle, precizně a efektivně. Aniž by vyžadovalo lidskou asistenci! Své místo však má i v průmyslu – potravinářském, automobilovém i vojenském!

Vysoká kvalita čištění

Výsledkem tohoto fyzikálně-chemického procesu je skutečně vysoká kvalita čistění – ošetřený produkt je vyčištěný i do toho posledního koutu a slepého místa. To platí i na tvarově složité předměty, jako jsou například hodinové strojky, které by se manuálně čistily velmi obtížně. A pozor, plně se obejde bez lidské síly.

Výkonné ultrazvukové čističky

Lidskou práci zde totiž nahrazují výkonné a efektivní ultrazvukové čističky. Ty si poradí i s velmi jemnými hodinářskými strojky, lékařskými nástroji i vzácnými šperky. Ty za pomoci šetrných, tedy netoxických a biologicky odbouratelných prostředků precizně vyčistí, aniž by došlo byť k minimální narušení jejich povrchové vrstvy.

Jakou čističku zvolit?

Základní rozdělení ultrazvukových čističek je na laboratorní a průmyslové. Zatímco ultrazvukové čističky laboratorní jsou již z titulu svého názvu vhodné pro čištění drobných předmětů, čističky průmyslové nacházejí své využití v celé řadě průmyslových odvětví. Laboratorní čističky tak najdou své uplatnění nejenom v laboratořích, ale i v zlatnictvích, optikách, klenotnictvích či stomatologických ordinacích. Čističky průmyslové, popřípadě automatické ultrazvukové čistící linky pak najdou své uplatnění napříč širokou škálou průmyslových oborů, jako je strojírenství, sklářství, potravinářství a další. Své využití však najdou i v autoservisech a nepřetržitých provozech.

Kde ultrazvukovou čističku seženete?

Prodej, montáž a servis ultrazvukových čističek je předmětem podnikání například společnosti EL-MIK z Valašského Meziříčí. Ta byla před šestnácti lety založena jako montážní firma specializující se na servis a opravu městských a obecních rozhlasů. Montáž rozhlasové a ozvučovací techniky je předmětem jejího podnikání i dnes. Spolu s velkoobchodem i maloobchodem s prvky ozvučovací techniky, jako jsou reproduktory, zesilovače a rozhlasové ústředny. Společnost zajišťuje kompletně dodávky a montáže dorozumívacích zařízení, telefonních ústředen i kamerových systémů pro města, obce, školy, stadiony, sportovní komplexy, kulturní domy, obřadní a smuteční síně, hřbitovy, autobusová a vlaková nádraží atd.