Přechod mezi zimou a jarem je velmi nevyzpytatelný a mnohdy si počasí dělá co chce. Jeden den svítí sluníčko a vy se pomalu svlékáte do triček, druhý den se zatáhne a z nebe se sypou vločky. Váš šatník by proto měl obsahovat nejen zateplené pracovní oděvy, ale také ty, které nepromoknou.

Když se zima ještě nechce vzdát, sáhněte po teplých oděvech

I na jaře jsou dny, kdy fičí studený vítr a sníh nebývá nic neobvyklého. Není radno podceňovat kvalitu pracovních oděvů. I v tomto období byste měli mít vždy po ruce zateplené zimní pracovní oděvy, které vás zahřejí. Ideální jsou zateplené montérky (je na vás, jestli zvolíte montérky s laclem nebo do pasu), zimní pracovní bunda, kvalitní zateplená pracovní obuv vybavená nejlépe protiskluzovou podrážkou a teplé pracovní rukavice zachovávající dobré úchopové vlastnosti.

Konkrétní tipy na zateplené pracovní oděvy a obuv naleznete ZDE.

V mokru se špatně pracuje. Řešením jsou oděvy do deště

Ani déšť nebo rozbahněný povrch plný louží není při práci nic příjemného. V březnu ani v dubnu přitom nejsou jarní deštíky nic neobvyklého. Vybavte se proto i kvalitními pracovními oděvy do deště, které vás ochrání před promoknutím. Oděvy do deště by měly být z voděodolného materiálu a měly by mít voděodolné švy. Pracovní obuv by měla také odolávat mokru. Například kvalitní kožená obuv bude dobrou volbou. Špatně neuděláte, když si pořídíte oděvy s reflexními prvky, které za deště nebo při zhoršené viditelnosti zvýší vaše bezpečí.

Více informací a tipy na pracovní oděvy do deště naleznete v tomto článku.

Po práci i legraci – volnočasové oděvy využijete kdekoli

Dnes už se rozdíly mezi pracovními oděvy a oděvy pro sport a volný čas stírají. Moderní střihy, lehké, kvalitní a odolné materiály jsou navrhovány tak, aby oděvy byly maximálně pohodlné a poskytovaly co největší volnost pohybu se současným zachováním potřebných funkčních vlastností.

Pánské i dámské pracovní oděvy tak můžete s klidem nosit i na výlety do přírody, do města nebo při práci na zahrádce. Pohodlné pracovní kalhoty, trička, bundy, čepice i obuv jdou ruku v ruce s módními trendy a ostudu v nich rozhodně neuděláte.

Podívejte se na tipy na dámské i pánské pracovní oděvy, které využijete i ve volném čase. Najdete je ZDE.

Pořízením kvalitních pracovních oděvů bude váš šatník obsahovat hned několik kousků oblečení, které využijete při různých příležitostech. Vybírejte tak, aby vám oděv dobře seděl, abyste se v něm cítili pohodlně při chůzi i při práci. A nezapomeňte ani na vaše děti, které rádi při pracích na zahradě pomáhají. I pro ně se vyrábějí dětské pracovní oděvy, ve kterých mohou směle vyrazit i na rodinný výlet.

Náš tip: