Myslíte si, že bílé vypínače a zásuvky jsou jasná volba a vlastně nic jiného nechcete? A podívali jste se vůbec, jak rozmanitá je nabídka tohoto sortimentu? Pokud ne, je načase rozšířit si obzory.

Zapomeňte na klasiku, vsaďte na modernu

Výrobci už dávno nenabízí jen strohé bílé výrobky. V dnešní době si už můžete doladit jak vzhled vypínačů, tak zásuvek se zbývajícím zařízením interiéru a mít tak dokonalou atmosféru v každém pokoji. Elektroinstalační materiál vybírejte nejlépe u odborníka jako je například Tympol Plus, který vám nabídne prověřené výrobky s příslušnou certifikací.

Na trhu najdete vypínače i zásuvky v dřevěných, plastových i kovových rámečcích a jako luxusní doplněk slouží i sklo. Barevné provedení je také rozmanité. Je na vás, zda hledáte dekor světlého dřeva, tmavý dřevěný odstín, výrobky s metalickými odlesky nebo veselé a jasné barvy, které nikdo nepřehlédne.

Zásuvky můžete mít jednotlivé i ve vícenásobných rámečcích, vypínače lze zvolit jednopólové, schodišťové, křížové, dvojité střídavé přepínače, spínače ve formě tlačítek nebo žaluziové ovladače. O funkcích a designu vypínačů i zásuvek si můžete více přečíst v tomto článku.

Tipy na vypínače a zásuvky, se kterými váš interiér ožije

Vyzkoušejte například vypínače řady MAGIC, které jsou luxusními představiteli tohoto sortimentu. Různě kombinovatelné rámečky dávají prostor pro vaši fantazii a vy si tak můžete dopřát eleganci i v malých detailech.

Retro vypínače a zásuvky zase nadělají parádu na chatách a chalupách, kam s oblibou vyrážíme za nostalgií a venkovským stylem života.

Ladné křivky a důraz na moderní tvary i odstíny najdete u vypínačů a zásuvek z řady OPÁL. Jejich jednoduchost se bude krásně vyjímat v moderních interiérech, kde skvěle zapadnou k ostatnímu vybavení.

Nezapomínejte na bezpečnost

Samotnou instalaci jak vypínačů, tak zásuvek přenechte raději zkušeným elektrikářům, kteří se ve změti drátků vyznají určitě lépe než vy. Jak se dozvíte ZDE, vyznat se v zapojování vypínačů není nic jednoduchého a úraz elektrickým proudem, vyhozené pojistky nebo dokonce vyhořelá domácnost nejsou lákavou vidinou pro nikoho.

Přečtěte si také: Moderní zvonky toho umí víc, než jen zazvonit