Počasí už výletům moc nepřeje, večer se brzy stmívá, a my tak stále více času trávíme doma. Proč ho nevyužít k tomu, abychom si dali všechno pěkně do pořádku a zbavili se starých a nepotřebných věcí? Některé z nich určitě ještě využije někdo jiný.

Pěkně od podlahy…

Od sklepa, komory, půdy – sami jistě nejlépe víte, kde se vám doma válí nejvíce věcí, na které jste už dlouho nesáhli. Jistě, některé budou určitě na vyhození, ale najdete i jednou či dvakrát použité předměty nebo téměř nenošené oblečení. Jen probrat skříně a botník vám může vygenerovat pár tisíc a uvolnit spoustu místa. Zpeněžit lze i věci, u kterých by vás to možná ani nenapadlo, například staré hračky a dětské časopisy. Třeba takový Čtyřlístek je dnes doslova sběratelskou záležitostí.

Kde jinde než na internetu!

Nejjednodušším způsobem, jak prodat nepotřebné věci, je inzerce zdarma na internetu. Za tímto účelem existuje spousta fungujících, léty prověřených portálů, přes něž se nemusíte bát nabízet své artikly cizím lidem, nově se objevují také aplikace na mobil. Méně bezpečnou cestou jsou pak nejrůznější bazárky a sociální sítě. Jedním z nejznámějších inzertních portálů je BIGinzerce.cz, kterou měsíčně navštíví více než 100 000 uživatelů.

Specializované bazary vám usnadní prodej

Dražší předměty, které nekupujeme denně, si zájemci přirozeně vyhledávají na specializovaných stránkách, případně v jednotlivých kategoriích větších portálů. BIGinzerce na tuto skutečnost myslela a nabízí přehledné uspořádání různorodých kategorií – například fotobazar, kde můžete prodat starší zrcadlovku či videokameru, nebo populární sportovní bazar. Každý rodič určitě vidí, jak zoufalou rychlostí jeho ratolesti rostou. Lyže, brusle nebo boby, které ještě vloni byly akorát, už na letošní dovolené nelze použít. Sportovní bazar vám umožní vyměnit stále hezké, avšak přesto vysloužilé vybavení za nové, z nějž se tak může stát pěkný dárek pod stromeček.