Investování je skloňovaným tématem posledních měsíců. Kromě potenciálního nárustu hodnoty je potřeba sledovat také míru rizika, která je v případě některých investic až nepříjemně vysoká. Naštěstí existuje varianta, která kombinuje jistotu, bezpečnost a navíc stabilitu s potenciálem růstu do budoucna. Jde o investiční zlato. Jaké má výhody a proč se vyplatí zvolit právě tento druh investice?

Stabilita a odolnost proti inflaci

Při investování jde o ukládání majetku do stabilních hodnot, které nepodléhají inflaci. A to rozhodně nejsou peníze ponechané na běžném či spořicím účtu s minimálním zhodnocením, které je výrazně nižší v porovnání s procenty inflace. Mnohem lepší strategií tak může být konkrétně nákup zlata ve formě mincí či slitků v libovolném množství.

Výši investice si řídíte sami a nemusí být v řádech miliónů

Aktuálně nejvíce omílaným tématem ve světě investic jsou kromě kryptoměn také nemovitosti. Ty jsou jistě dobrou volbu, ale jejich obrovskou nevýhodou je nutnost investovat skutečně vysokou částku v řádech miliónů korun. Pokud nemáte dost našetřeno, musíte si v takovém případě vzít hypotéku. A ta ukrajuje z investičního zisku. Naproti tomu investiční zlato nakoupíte v takovém množství, jaké se vám zrovna hodí. To znamená výběr velikosti investičního slitku či mince a jejich počet podle toho, kolik peněz chcete do této investice uložit.

Kde investiční zlato nakoupíte

Další předností je fakt, že je investiční zlato osvobozeno od DPH. Možná právě po tomto argumentu si budete chtít prohlédnout konkrétní nabídku zlatých mincí a slitků. Tu najdete buď ve specializované prodejně v Obecním domě v Praze, nebo na internetových stánkách www.zlate-mince.cz, kde je k dispozici zlato od renomovaných značek o maximální kvalitě a ryzosti.