Mastné vlasy nejenže nevypadají kdovíjak skvostně, ale jsou rovněž i nepříjemné na dotek. Dobrou zprávou je, že je možné se této nepříjemnosti zbavit.

Co je příčinou?

Mastné vlasy má dneska leckdo, takže jestli vás tento druh problémů trápí, nemusíte se alespoň užírat tím, že jste v tom sami.

Příčin mastných vlasů může být celá řada. Velkou úlohu zde hraje stres, který ovlivňuje snad všechno. Rovněž ani přílišnou konzumací sladkého a tučného svým vlasům příliš nepomůžete. Pokud k tomu ještě nosíte často čepice, a to i ve vnitřních prostorách, je jasné, odkud vítr vane.

Dost často je důvodem maštění vlasů i genetika a samozřejmě svou roli mají i hormony. Proto tímto nešvarem trpí ve zvýšené míře i puberťáci nebo ženy po porodu. Příčiny jsou tedy jasné, ale co dělat s mastnými vlasy?

Vhodný šampón

Tím nejrychlejším řešením ze všech je šampon na mastné vlasy. Dle celé řady kadeřníků má největší účinek kopřivový šampón. Ovšem pozor, neměl by se používat příliš dlouho a ve velkém množství.

Rozhodně vám nepomůže nalít si na hlavu půlku lahve. Bohatě vám postačí jedna kávová lžička. Více už je jen zbytečné plýtvání. Abyste léčivé vlastnosti kopřiv využili maximální možnou měrou, šampón si do vlasů vmasírujte, chvíli nechte působit a následně smyjte vodou. Ovšem vodou vlažnou, nikoliv horkou.

Prevence

Horko obecně je pro mastnotu ve vlasech balzámem, takže se snažte vystavovat svou kštici jeho působení co nejméně. To mimo jiné znamená, že byste neměli používat fén. Jsou tu ale i další tipy na mastné vlasy.

Jak již bylo řečeno v textu výše, mastné vlasy mohou být způsobeny špatným stravováním. Proto se vyhněte smaženým, přesoleným či hodně kořeněným pokrmům. Když už nic jiného, tak alespoň trochu zhubnete.