Mrkněte, jak vypadá nejdražší diamantová kabelka od značky Hermés!

Jako nejdražší kabelka prodaná v aukci (za rekordní cenu) se může pochlubit dílo slavné značky Hermés – kabelka „HERMÉS SHINY FUCHSIA POROSUS CROCODILE DIAMOND BIRKIN 35“ v odstínu růžové.

Kabelka byla v roce 2014 vyrobená z krokodýlí kůže a je poseta diamanty vsazenými do 18-ti karátového bílého zlata. Zámek a spona kabelky jsou rovněž vyrobeny z 18-ti karátového bílého zlata. Kabelka byla prodána na aukci za vyvolávací cenu 222.912 USD, která se však následně vyšplhala na 1,72 miliónu USD. Předchozí rekord v ceně za vydraženou kabelku, drží rovněž dílo značky Hermés, kabelka z krokodýlí kůže v červené barvě. Vydražená suma v roce 2011 činila 203.150 USD.

Některé kabelky umí být opravdu luxusními kousky a dosahovat astronomických cen. Hlavně od světových značek nebo slavných návrhářů. Hodně záleží na zdobení a materiálu, ten hraje u ceny kabelky rozhodující úlohu. Pokud ji zdobí diamanty nebo bílé zlato, šplhá cena do desítek i stovek miliónů korun. Jako například jedná turecká kabelka, která má 4500 kusů vsazených diamantů.

(zdroj obrázku: http://luxexpose.com/)