Zima je oblíbeným ročním období především pro milovníky zimních sportů. Hlavně potom lyžování. Pokud do této skupiny patříte také, a tuzemská střediska vám nedostačují, je tu zahraničí. Nejvíce dnes láká:

  • Rakousko,
  • Itálie,
  • Francie.
Pojištění pro milovníky hor
Pojištění pro milovníky hor

Pokud chcete do některého státu za skvělou lyžovačkou vyrazit, musíme vás upozornit, že je dobré mít sjednané pojištění pro milovníky hor. Jedná se o takzvané cestovní pojištění, které vás může ochránit před celou řadou nemalých finančních výdajů.

Jak by měla pojistka vypadat?

Nemusíme připomínat, že základem je zvolit správnou cílovou zemi a délku vašeho pobytu. Dále je třeba zohlednit vaše aktivity. Pokud hledáte pojištění na lyžovačku na klasických sjezdovkách, plně postačí základní turistická ochrana. Pokud se chystáte i do snowparku, je dobré přidat i adrenalinové sporty. Milovnice skialpinismu, nebo jízdy mimo sjezdovky, musí přidat i segment rizikových sportů. Jedině tak bude ochrana plnohodnotná.

Dále nezapomínejte na to, že pojištění léčebných výloh není jedinou součástí této pojistky. Stejně tak můžete pojistit svá zavazadla a sportovní výbavu, stejně jako i svou odpovědnost za způsobené škody na zdraví, i majetku. I to se hodí.

Jak sjednat? Nejlépe online

Již víte, jak by mělo ideální cestovní pojištění vypadat. Podívejme se i na to, jak ho sjednat. Ideálně online, jelikož je to nejenom výhodné, ale také rychlé. Stačí pár minut a správné pojištění může být vaše. Stačí potvrdit smlouvu a nejlépe kartou pojistku uhradit. A co s informativními kartičkami? Pokud máte tiskárnu, tonery poslouží na tisk právě těchto dokumentů s číslem smlouvy. Pokud tiskárnu nemáte, není to zase až takový problém. Můžete si je třeba i uložit do mobilního telefonu, nebo si můžete klíčové informace jednoduše vypsat na list papíru. Důležité je především číslo smlouvy a dále také kontakt na pojišťovnu.